Çözüldü Sapphire Pulse RX 5600 XT Oyunlarda Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Madren123

Hectopat
Stres testi yaptığım zaman hiçbir sıkıntı olmuyor fakat R6 girdiğim zaman Benchmark testi sırasında oyun aniden donuyor ve kapanıyor. Bunun yanı sıra Rocket League oynarken de yaşadım bu sorunu. Gol patlaması efekti sanırım bilgisayarı yoruyor. Tam gol patlaması olduğu sırada oyun yine kapandı. Ayriyeten şöyle bir şeyi fark ettim, yüksek ayarlarda oynadığım zaman daha çabuk kapanıyor fakat ısınma gibi bir problemi yok. 30 dakika boyunca hem işlemciye hem de ekran kartına yük bindirdim yine bir şey olmadı. Sadece oyunlarda oluyor. Var mıdır bir çözümü yoksa iade mi etmeliyim? :(

Çözüm
Çok geç gördüm kusura bakmayın. AMD Cleaner bulamadım awdcleaner tarzı şeyler çıkıyor link atabilir misiniz? Ayrıca 30 dakika boyunca hem ekran kartına hem de işlemciye yük bindirdim OCCT diye geçiyor sanırım siz daha iyi bilirsiniz, kapanma tarzı bir şey olmadı sadece oyunlarda oluyor ekran kartının otomatik olarak oyunu kapattığını düşünüyorum.

GPU frekansını (daha sonra tekrar yukseltebilirsiniz, sadece denemek için); Radeon Ayarları'ndan (-%25) olarak ayarlayıp tekrar girer misin?
GPU frekansını (daha sonra tekrar yukseltebilirsiniz, sadece denemek için); Radeon Ayarları'ndan (-%25) olarak ayarlayıp tekrar girer misin?
Biraz kurcaladım fakat nereden yapıldığını bulamadım hocam yönlendirebilir misiniz rica etsem? :)
Ağabey Allah senden razı olsun az önce Benchmark yaparken, hem de düşük ayarlarda kapanan oyun az önce sorunsuz bir şekilde Benchmark'ını tamamladı. Önümüzdeki 5 yılı ben ve arkadaşlarım sana dua ederek geçireceğiz iyi günler iyi ki varsın.

Son düzenleme:
Tekrar olursa bunu uygula kardeşim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz kurcaladım fakat nereden yapıldığını bulamadım hocam yönlendirebilir misiniz rica etsem? :)

Ağabey Allah senden razı olsun az önce Benchmark yaparken, hem de düşük ayarlarda kapanan oyun az önce sorunsuz bir şekilde Benchmark'ını tamamladı. Önümüzdeki 5 yılı ben ve arkadaşlarım sana dua ederek geçireceğiz iyi günler iyi ki varsın.

Çok teşekkür ederim. Toplam 8 kişinin sorununu çözdük :)

Birde (-%25) iken FPS düşüklüğü olabilir. Her oyunda (-%25) olarak çalıştırmayın. Mesela benim Sapphire RX 460 2G kartım GTA 5'de hiç frekans düşürmedim, sıcaklığı 50 derecede %100 fan ayarinda kullanıyorum. Çökme olmuyor.

Ama CS:GO'da frekans (-%25) olunca yine çöküyor, bunun çözümünü (-%30) olarak yaptım. Bu sefer çözüldü.

Yani tüm oyunlarda (-%25) olarak kullanma. Mesela sık oynadığın oyunda (-5) oranda arttır. (%0)'a ne kadar yaklaşırsan o kadar iyi.

O zaman mesajımın yanında (varsa) en iyi mesaj butonuna tıklar misin? (Yoksa) konuyu çözüldü olarak raporlar mısın? Aynı sorunu yaşayan kişi gelir görür çözümü.

Çok teşekkür ederim. Toplam 8 kişinin sorununu çözdük :)

Birde (-%25) iken FPS düşüklüğü olabilir. Her oyunda (-%25) olarak çalıştırmayın. Mesela benim Sapphire RX 460 2G kartım GTA 5'de hiç frekans düşürmedim, sıcaklığı 50 derecede %100 fan ayarinda kullanıyorum. Çökme olmuyor.

Ama CS:GO'da frekans (-%25) olunca yine çöküyor, bunun çözümünü (-%30) olarak yaptım. Bu sefer çözüldü.

Yani tüm oyunlarda (-%25) olarak kullanma. Mesela sık oynadığın oyunda (-5) oranda arttır. (%0)'a ne kadar yaklaşırsan o kadar iyi.
Benden önce davranmışsınız hocam. Sorun çözmeye devam. :)

Aslında %25 yapınca FPS etki ediyor biraz örnek verecek olursam eğer Red Dead Redemption 2
Stok: 45%55 FPS.
Undervolt %25:40.45 yani arada ortalama 8 FPS kaybı oluyor onun için ben %15 kullanıyorum
Aslında undervolt yapınca fazlasıyla sorun çözülüyor inşallah stabil çalışan sürücü çıkar

Ekran kartı: RX 5600XT.

Aslında %25 yapınca FPS etki ediyor biraz örnek verecek olursam eğer Red Dead Redemption 2
Stok: 45%55 FPS.
Undervolt %25:40.45 yani arada ortalama 8 FPS kaybı oluyor onun için ben %15 kullanıyorum
Aslında undervolt yapınca fazlasıyla sorun çözülüyor inşallah stabil çalışan sürücü çıkar

Ekran kartı: RX 5600XT.
Bizim tavsiyemiz geçici. Kalıcı olanı AMD çıkaracak ama AMD'yi bekleyene kadar oyun oynamayacak isek neden aldık bu kartları? Gidip GT 710 alıp takalım.

Bu şekilde gittiği yere kadar kullanın. Olmazsa kartı satın. Yeni kullanıcıda sorun çıkmayabilir.

Bizim tavsiyemiz geçici. Kalıcı olanı AMD çıkaracak ama AMD'yi bekleyene kadar oyun oynamayacak isek neden aldık bu kartları? Gidip GT 710 alıp takalım.

Bu şekilde gittiği yere kadar kullanın. Olmazsa kartı satın. Yeni kullanıcıda sorun çıkmayabilir.
Hocam Min. Frekans nedir 0'a mı çekmeliyim yoksa 114'e mi, kapanmaması için onu da bir yere çekeyim mi yoksa 0'da kalsın mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı