Sapphire Pulse RX 570 Çok Fazla Isınıyor

KartalEr

Decapat
Daha fazla  
Yeni PC aldım bu PC'de Sapphire Pulse RX 570 O.C kullanıyorum (çift fanlı).
Yanında ise işlemci olarak AMD Ryzen 1600 kullanıyorum, bilgisayar kasmıyor oyunlarda sorun yaşamıyorum ama birden bire ekranda sinyal yok yazıyor.
Kasanın içini açıyorum ekran kartı aşırı sıcak elimi 5 saniye tutamıyorum (ölçemedim) ama tahminen anormal derecede sıcak, ne yapacağımı bilmiyorum. Bu PC için 1 yıl para biriktirdim çöp olsun istemiyorum, ekran kartı ısınmasını önlemek için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizle sıcaklığı ölçemezsiniz. MSI Afterburner ile oyun içinde sıcaklık değerlerini izleyin. Hangi değerlerde geziniyorsa ona göre yorum yapılabilir.

Paranızın çöp olmasını istemiyorsanız çalışan devreye elinizi sokmayın. Tabi birde vücudunuzun akıma uğramasını istemiyorsanız. Bunun dışında bu işi sizin yerinize bilgisayar da yapabilir. OSD programları var indirin birisini. Oyun esnasında kaç derece olduğuna bakın. Bizimle kaç derece olduğunu paylaşın. Bir anormallik varsa sizin alabileceğiniz önlemleri burada aktarırız size.

Yeni PC aldım bu PC'de Sapphire Pulse RX 570 O.C kullanıyorum (çift fanlı).
Yanında ise işlemci olarak AMD Ryzen 1600 kullanıyorum, bilgisayar kasmıyor oyunlarda sorun yaşamıyorum ama birden bire ekranda sinyal yok yazıyor.
Kasanın içini açıyorum ekran kartı aşırı sıcak elimi 5 saniye tutamıyorum (ölçemedim) ama tahminen anormal derecede sıcak, ne yapacağımı bilmiyorum. Bu PC için 1 yıl para biriktirdim çöp olsun istemiyorum, ekran kartı ısınmasını önlemek için ne yapmalıyım?
Aynı ekran kartı bende de var wattmann ve Afterburner'dan aşağıdaki ayarları yaparsan hem daha az güç çeker hem de ısınmaz.

w1.png
w2.png
w3.png

Aynı ekran kartı bende de var wattmann ve Afterburner'dan aşağıdaki ayarları yaparsan hem daha az güç çeker hem de ısınmaz.

Eki Görüntüle 449636Eki Görüntüle 449637Eki Görüntüle 449638
Yardımın için teşekkür ederim yaptım umarım düzelmiştir.
Elinizle sıcaklığı ölçemezsiniz. MSI Afterburner ile oyun içinde sıcaklık değerlerini izleyin. Hangi değerlerde geziniyorsa ona göre yorum yapılabilir.
İndirmiştim zaten ama Riva Turner açılmıyordu ve nasıl yapacağımı bilmiyordum.
Paranızın çöp olmasını istemiyorsanız çalışan devreye elinizi sokmayın. Tabi birde vücudunuzun akıma uğramasını istemiyorsanız. Bunun dışında bu işi sizin yerinize bilgisayar da yapabilir. OSD programları var indirin birisini. Oyun esnasında kaç derece olduğuna bakın. Bizimle kaç derece olduğunu paylaşın. Bir anormallik varsa sizin alabileceğiniz önlemleri burada aktarırız size.
Çalışan devreye elimi sokmadım gücü kesip baktım.Sıcaklığa bakmaya çalışacağım.

Eki Görüntüle 449636Eki Görüntüle 449637Eki Görüntüle 449638
Çok teşekkürler soğuma düzeldi gibi sana çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yardımın için teşekkür ederim yaptım umarım düzelmiştir.

İndirmiştim zaten ama Riva Turner açılmıyordu ve nasıl yapacağımı bilmiyordum.

Çalışan devreye elimi sokmadım gücü kesip baktım.Sıcaklığa bakmaya çalışacağım.

Çok teşekkürler soğuma düzeldi gibi sana çok teşekkür ederim.
rica ederim burada daha ayrıntılı bilgiler var

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı