Sapphire Pulse RX570 Fanı Çok Sesli Çalışıyor

F.Berkay

Hectopat
Selamlar. Bazı oyunlarda ekran kartım çok bağırarak çalışıyor. Ekran kartım Sapphire Pulse RX570 tek fanlı modeli. MSI Afterburner'dan baktığımda 79 derecenin üstüne hiç çıkmıyor ama fanın sesi giderek artıyor. Normalde oyunları zor kaldırdığından falan diyecektim fakat bu fan bağırma sorunu Lara croft temple of osiris gibi bir oyunda da oluyor ama aynı zamanda Batman Arkham Knight, Hellblade gibi oyunlarda da oluyor sizce bu normal mi yoksa bir problem falan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Sistemim;
Sapphire Pulse RX570
R3 1200 3.1GHz işlemci
Corsair Vengeance 3000MHz 1x8GB RAM
MSI B350 PC Mate anakart

Arkadaşlar kasamın havalandırması çok fazla değil yanında sol kısmında yarısı delikli bi kısım ve önünde bi tane 120mm fan koyulacak kadar havalandırma alanı var onun dışında konuyu açma sebebim konuda da belirttim lara croft temple of osiris gibi bi oyun oynarken de saçma bağırıyor ama bazı oyunlarda mesela mafia 2 oynuyorum hem grafik olarak kat kat daha iyi hem de problemsiz çalışıyor benim merak ettiğim her oyunda farklı olan bir şey mi yoksa yazılımsal ya da parça kaynaklı bir sorun mu ?

79 derece olan bir kart %30 fan hızı ile mi çalışsın? Sizin oynadığınız grafik ayarları ile arkadaşın oynadığı grafik ayarları aynı mı? Yüksek grafiklerde, tek fan ekran kartı ile 71 derecede RDR2 oynuyorsanız helal olsun size.
Hocam benim kartım 75 derecede %35 ile çalışıyor. Kartın otomatik ayarı. Zaten fazla dönmeside zararlı otomatikte kalması en iyisi bence.

Geri
Yukarı