Sapphire R7 260X - Asus R7 260X O.C

Reha KCS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Optix MAG275R / Intel Core i5 11400 / TUF Gaming B560M-Plus WIFI / Asus RTX3060 V2 OC 12G / 16GB 3200MHZ RAM / 1TB M2 + 2TB HDD STORAGE // Intel Core i7 7700HQ / GTX1050TI / 16GB 2666MHZ RAM / 256GB M2 + 1TB HDD STORAGE
İyi günler arkadaşlar. Yakın zamanda sistemime ekran kartı alacağım ama iki marka arasında kaldım. Herkes Asus için hem overclock hemde 128 bit diye tavsiye etmiyor fiyatından. Vatanın sitesinde ise Sapphire marka olan R7 260X kartın değerleri daha yüksek. Aklımda Asus var siz hangi kartı önerirsiniz ? Sebepleri ile belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

( Bahsi geçen kartlar ;
www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R7 260X Gddr5 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
www.vatanbilgisayar.com: Asus R7 260X O.C. GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar )

Sistem;

İntel Core i3 2120 3.30GHz
Xigmatek Apache III CPUFAN
Asus H61M-PRO
6GB 1333MHz RAM
Xigmatek X-CALIBRE 500W 80+ PSU

Bu kartlar ısınan kartlar değil. 2 kartta üzmez ama ben olsam ucuz olanı alırdım. Yada hoşuna giden al. İkisi'de aynı gpu çekirdeğini kullanıyor. Yani performansları aynı.

Sapphire olanı tercih et. Daha arkadaşa alalı 1 hafta olmadı. Performansı çok iyi. Ayrıca Asus modelinden 1600 MHz daha hızlı bellek hızı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma olarak farkları var mı ? Acaba Sapphire`mi alsam ya bütçe dostu olur hem. @Silinen üye fikrinizi alabilir miyim ?

Gönlüm Asus`tan yana ama Sapphire`i almam çok daha rahat olacak bilemiyorum bir kaç yoruma göre fikir değiştireceğim sanırım. Teşekkürler.

Sapphire alman en mantıklısı olacak kardeşim. Hem kasada adaha az yer kaplıyor, hem soğutması iyi, hemde performansı daha yüksek. Bence Asus'un tercih edilecek bir yanı yok bu model için. Tartışmak bile komik olur. :) Ama sen bilirsin.

Öncelikle ekran kartı alırken bit değeri GB değerine bakılmaz. Ve asus R7 260X şuan bende kullanıyorum
Ve memnunum tercihinizi asus R7 260X yapmanızı öneririm.

Ya arkadaşlar, sırf kulanıyorsunuz diye öneri yapmayın lütfen. Üşenmeyin ve tıklayın şu lanet linklere. :D Özelliklere bakın. Hangisinin özellikleri yüksekse onu alın. Burada Sapphire hem yüksek bellek hızı veriyor hem düşük fiyat sunuyor. Kartın max. sıcaklığı 65 derece üstelik.

@eflin Euro Truck Simulator 2 ve Need for Speed Rivals oynamayı düşünüyorum devamlı onun dışında Battlefield 3-4 Call of Duty Ghost gibi oyunları bitirip silerim en fazla çözünürlüğüm 1600x900 sizce Asus R7 260X beni şu dediğim oyunlarda Medium High ve Ultra ayarlar arasında oynatır mı ? Sadece Ayarlar High, Vsync gibi ayarlar kapalı olacak şekilde.

@JaroxJamaica Çoğu yorumlarda ikiside tercih edilebilir aralarında fark yok diye okudum o yüzden Asus`u biraz araştırıyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı