Sapphire R9 270X Dual-X 4K Performansı

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar Samsung 40JU6470 40" 102 Ekran [4K] Ultra HD Uydu Alıcılı Smart [Tizen] 4 Çekirdekli LED TV
bu TV'yi alacağım, ekran kartım oyunlarda nasıl bir 4K performansı verir ? En azından PES 2016'yı 60 FPS'de oynayabilir miyim ? TV'de DisplayPort mevcut değil mecbur HDMI kullanacağım, HDMI 2.0 4K'da 60 hz verebiliyormuş. TV'de HDMI 2.0 mevcut fakat ekran katımdaki HDMI sürümünü bilmiyorum ve araştırmama rağmen bulamadım. Ekran kartımın üretici firma sitesinde HDMI'dan 4096x3112 çözünürlük alabilirsiniz diye yazmışlar ama kaç hz alabiliriz yazmamışlar. Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Pek sanmıyorum. Hiç izlemedim bu kartın testini ama low ayarlarda bence ortalama 30 FPS verir ve bu hoş bir oyun deneyimi ve 4k olmasına rağmen grafiklerin çokta iyi olacağını sanmıyorum :) Bence 4k TV yerine ekran kartına yatırım yapılmalı.

Displayport'u HDMI'a çevirip 60hz veren çeviriciler var alsam büyük ihtimalle alabileceğim 4K 60hz görüntü.

r9 270x 4k için yeterli bir kart değil. hdmi üzerinden bildiğim kadarıyla 30hz 4k verebiliyor. Bunun için oyunun ayarlarını büyük ihtimalle minimum ayarlara indirmeniz gerekecek ki o halde ne anladım ben 4k'dan?

Kastettiğim şey ekran kartındaki DP'tan çıkış alıp bunu HDMI 2.0 girişi olan TV'ye bağlayıp 4K 60Hz almak bunun için düzgün çalışan bir adaptör buldum. Link : Amazon.com: Club3D Displayport 1.2 to HDMI 2.0 UHD (CAC-1070): Computers & Accessories yorumlarda görsellerde var bu adaptör işe yarıyor.

Yorumlardan biri.
upload_2016-3-4_9-18-32.png

Monitörünüz varsa sanal süper çözünürlüğü açarak oyunun 4k da nasıl oynandığını bakabilirsiniz. Memnun kalırsanız alırsınız. Yeni kartlar piyasaya çıkınca ise ekran kartınızı yenilersiniz.

Konunun ilk mesajında bahsettiğim TV'yi aldım sanal süper çözünürlük desteklemiyor yazıyordu belki 1080p'ye çekip deneseydim destekliyor diyebilirdi test etmek lazım.

Konunun ilk mesajında bahsettiğim TV'yi aldım sanal süper çözünürlük desteklemiyor yazıyordu belki 1080p'ye çekip deneseydim destekliyor diyebilirdi test etmek lazım.
İmzanızıdaki sistemi kim topladı size? Son nesil anakart ve işlemciye gidip eski nesil ekran kartı takmakta nedir? Keşke işlemciyi i3 6300 yapıp ekran kartını r9 380 veya gtx 960 yapsaydınız...

İmzanızıdaki sistemi kim topladı size? Son nesil anakart ve işlemciye gidip eski nesil ekran kartı takmakta nedir? Keşke işlemciyi i3 6300 yapıp ekran kartını r9 380 veya gtx 960 yapsaydınız...
O sistem 2014 başlarında AMD sistem olarak toplandı sonradan değiştirdim sistemi ekran kartını yeni nesil alamadım sonra alırım diyerek bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
LOL, Dota, CS:GO gibi oyunları 4K'da oynayabilirsiniz.

Vay canına ben düşünemedim böyle bir şeyi, biraz forumu araştırırsanız eskiden o sistemin FX 8350 tabanlı olduğunu anlardınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı