Sapphire R9 280 Videoda Renk Değişme ve Kasma Sorunu

EnglandPrince

Kilopat
Ekran kartımın sürücüsünü güncellemek için yükledim fakat yeniden başlatmayı hemen yapmadım. Daha sonra bilgisayarı kapattığımda açılmadı. O sorunu çözdüm serviste anakartın 12v jakı yanmış, değişti ve şu an sorunsuz açılıyor. Fakat anakartı servisten aldıktan sonra ekran kartı sorunu çıkmaya başladı. Video açtığımda takılmalar oluyor sanki 20 FPS gibi. Bir de tarayıcıda tam ekran yapınca renk değişiyor, videosunu ekledim. Bunun sebebi nedir acaba? Denemediğim şey kalmadı, 2-3 kere format attım, Adobe Flash Player ve Java'yı güncelledim. Ekran kartı sürücülerinin farklı sürümlerini denedim, tarayıcıları silip yeniden yükledim, KLMCP yükledim fakat değişen hiçbir şey olmadı. Ekran kartı sürücüsü yüklü değilken renk değişme olayını yapmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Yukarıda anlattığım anakart olayıyla sürücünün bir bağlantısı var gibi sanki çünkü yeniden başlatmadığım için bilgisayar da açılmamıştı.

• Bu arada ekran kartım: Sapphire R9 280 Dual-X GDDR5
  • Anakartım: Asus M5A97 2133 Mhz (O.C.)
  • Windows 10 Pro son sürüm yüklü.
Videoyu programla çekmedim çünkü programı açınca renk değiştirme sorununu yapmıyor fakat hala bir kasıntı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu renklerin aynısı ben video izlerken karşıma çıkıyor. Özellikle tam ekran izlerken fare imlecini hafif oynattığım da.
Kartım R7 370. Sende her zaman olması garip. Başka bir grafik kartı ile denedin mi ?

Videolarda fareyi hareket ettirdiğinizde renk değişme sorunu tarayıcı ayarlarında bu ayardaki tiki kaldırdığınızda geçiyor.
Screenshot_19.png

Videolarda fareyi hareket ettirdiğinizde renk değişme sorunu tarayıcı ayarlarında bu ayardaki tiki kaldırdığınızda geçiyor.Eki Görüntüle 266394
Chrome da açıkkende kapalıyken de yapmıyor fakat operada açıkken yapıyor kapalıykende kasıyormuş hissi veriyor videolar.

Bu renklerin aynısı ben video izlerken karşıma çıkıyor. Özellikle tam ekran izlerken fare imlecini hafif oynattığım da.
Kartım R7 370. Sende her zaman olması garip. Başka bir grafik kartı ile denedin mi ?
maalesef denemedim.

Tarayıcıdaki ''Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan'' seçeneğini tiki kaldırın. Tekrar deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızda problem var büyük ihtimalle bu sorun amd tabanlı ekran kartlarında coğunlukla görülüyor garantisi var ise servise yollamanızı tercih ederim yok ise bir başka yerde tamir ettirebilirsiniz

Bende R7 370 kullanıyorum. 17.9.1 sürümü yüklü şuan ve sorun yok. Bundan önceki sürümlerde de sorun yoktu. Ama bundan sonra yüklediğim tüm sürümler de renkler video seyrederken veya oyun oynarken sıkıntı çıkarmaya başladı. Artık yeni sürümlerde ne yüklüyorsa kafası karışıyor ekran kartının.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı