Sapphire r9 290 trı -x Vs R9 290x trı-x

Doğukan09

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Arkadaşlar yakin bir zamanda sistem toplayacağım bu iki kart arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım? aradaki fps farkı para farkına değer mi ? Hangisi beni daha uzun sure götürür ? Aralarında kaç fps fark var ? Beni ultra 'da kac sene götürür'ler ? # Ayrıca ultra takıntım var..

Son düzenleme:
R9 290 seni fazlasıyla idare eder. Rakibi Gtx 780'e yönelmeni tavsiye ederim. 1 tık daha önde. Yazılım desteğinden bahsetmiyorum bile. :)

Bunu uydurmuyoruz kardeşim. Daha önce bununla ilgili çok konu açıldı. Arkadaşın birisi uzun uzun videolarla gösterdi. Aralarında 2-3 fps fark var (R9 290 lehinde). Ayrıca biraz sakin ol. "nereden cikariyorsunuz bunu?" gibi tavırlar hiç hoş değil.

Nvidia'nin yazilimina laf etmiyorum, ayrica uslubum da yerinde. Experience ve PhysX yazilimlari muhtesem fakat GTX780 almak icin bir etken degil. Eskiden GTX780 yoktu, R9 290 PCS+ diye bir gercek vardi. GTX780 1500TL iken, R9 290'lar 1250TL'den satiliyordu. O zamanlar GTX780 degil, R9 290 ondeydi ve GTX780 lafini eden yoktu, tabi render haric. Bir aralar aradaki fark 100TL idi ve yazilimlar vs. vs. denerek GTX780 aliniyordu. Su anda aradaki 230TL fark ile R9 290 alinmasi uygun. Her turlu benchmark testlerinde 2-3 FPS fark atabilir fakat kimse kusura bakmasin 230TL daha verip sirf Experience ve PhysX icin GTX780 alamam. AMD'den ekran karti konusunda her zaman umitliyim ve oyle de devam edecegim. Ezberi bozmaya calisiyorlar ve yapacaklar da. Mantle umarim ise yarayacak.
Her halukarda, R9 290 diyorum ve mesajimi noktaliyorum.

Edit: R9 290 PCS+ zamanlarinda Sosyal'de dolasmiyordun sanirsam.

Aradaki fiyat farkına bakınca sana hak veriyorum. Fakat Dx12 çıkınca mantle ne olur bilemem. Eğer mantle üzerinden Dx12'yi geliştirmeyi başarabilirlerse ne ala. Yukarıda yazdıklarının %99'una katılıyorum. Katılmadığım tek nokta üslubun...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı