Sapphire R9 380 ısınıyor

Raptorteam

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar R9 380 Sapphire ekran kartına sahibim. Çift fanlı olan ekran kartımın fanlarından biri yok. Macunu yeniledim temizliğini yaptım ama gereğinden çok fazla ısınıyor ve ses çıkarıyor. Sadece bir fanı eksik diye böyle olmamalı bence başka bir sorun var.
Örnek vermek gerekirse Valorant'ı açıyorum oyuna girmeden sadece ana sayfada bile 84 85 derece civarında geziyor oyuna girince biraz daha düşüyor 75'e falan çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşta iken 44 derece civarında gezdi kasanın camı arka kapağı ön panel falan her tarafı açık çıplak olarak duruyor. Valorant'ı açtım oyuna girmeden sadece ana menüsünde 15 saniye içerisinde 75 77 derecelere çıktı ve daha da çıkmaya devam ediyor.

Boşta iken yine
GPU 300MHz
Mem 150MHz.
44 derece.

Oyuna girmeden sadece ana sayfasında

GPU 980.
Mem 1600MHz.
75-90 derece.

Aklıma gelmiyor değil vallahi eski bir egzoz fanı takamaz mıyım karta diye :D

Watt?

Son düzenleme:
Çektiği güç yüksek dediniz. Ben bu kartı aldığımdan beri elektrik faturası havalara uçtu. GTX1050'im varken ort 120TL geliyordu ben bu kartı kasaya taktığımdan beri 190 180 geliyor 70 TL fark yaratmaz tabii ki ama genede yüksek etkisi olduğunu düşünüyorum. Sizce?
Arada fark olur ancak 70TL'lik fark olacağını sanmıyorum. Bütün ay boyu hiç kapamadan tam yük çalıştırırsanız belki 70TL eder ki ondan da emin değilim.

Arada fark olur ancak 70TL'lik fark olacağını sanmıyorum. Bütün ay boyu hiç kapamadan tam yük çalıştırırsanız belki 70TL eder ki ondan da emin değilim.
günde 10-15 saat neredeyse tam yükte çalışıyor.
Radeon'un kendi uygulamasından birkaç ayar yaptım performansdan verdim ama kafam rahatladı kart artık uçmuyor derecede Warframe oyununda 97 dereceyi gördükten sonra yaptım bunu ama o sıra bir ayar daha yaptım güç limitini %-20'ye çektim güç tüketimi azalsın diye yanlış yaptığım bir şey var mı?
resim_2021-05-04_221942.png

Yeni konular

Geri
Yukarı