Sapphire Radeon HD7850 ekranda çizgi sorunu

Stradi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba.
Şu an kullandığım bilgisayarı 7 yıl önce toplayarak almıştım.
O zamandan bu yana geçen sene sadece anakartı değişti.
Şu anki sistemim şu şekilde:
MSI 970A-G46 anakart.
AMD FX-6300 işlemci.
Sapphire Radeon HD7850 1GB ed. Ekran kartı
700W Cooler Master PSU.
8 GB Corsair RAM.

Cumartesi günü kardeşim oyun oynarken ekranda beyaz çizgiler çıktı ve bilgisayar bir daha normal modda açılmadı. İlk başta doğal olarak ekran kartı sorunu olabilir diye düşündüm ve bunu araştırmaya karar verdim.
BIOS ekranına girdiğimde renklerin düzgün olarak görünmediğini gördüm. Yeşil şeritler vardı. Daha sonra bilgisayarı güvenli modda açtım ve yeşil şeritler orada da vardı. Güvenli mod içinden ekran kartı sürücüsünü sildim ve bilgisayarı normal olarak açmayı başardım. Bilgisayar açıldığında yine yeşil şeritleri gördüm. Acaba monitörümde mi bir sorun var diye screenshot alıp Drive'a yükledim. Telefondan aldığım screenshot'a baktığımda hiçbir bozukluk görünmüyordu yani yeşil şeritler görünmüyordu.
Durum böyle olunca acaba monitörde mi bir sorun var diye düşünmeye başladım. Yaklaşık 10DK önce bilgisayarı televizyonuma bağladım ve yeşil şeritlerin orada da olduğunu gördüm.
Benim fikrim sorunun ekran kartında olduğu. Ama size de sormak istiyorum. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu? Olduysa nasıl çözdü?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Hepinize iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı