Çözüldü Sapphire RX 480 Trixx Fan Kontrol Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Görkem Mermerci

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Yaklaşık bir ay önce yeni bir sistem topladım. Sistemde kullandığım ekran kartı Sapphire RX 480 Nitro OC+ 8 GB. Şu ana kadar fan hızını Sapphire Trixx programının en güncel versiyonlarını kullanarak ayarlayabiliyordum. Ancak yeni Windows 10 sürüm 1703 güncellemesini yaptıktan sonra bilgisayarımı yeniden başlatınca program ile fan hızlarımı kontrol edememeye başladım. Programın sunduğu overclock ve LED seçimlerine kadar her ayarı kullanabilirken fanları kontrol edemiyorum. Benzer durumlar yaşayan veya bir çözümü varsa bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

trixxxx.jpg

trixxx.jpg

Ayrıca sonradan uygulamadaki fan check butonunu kullandığım zaman da aşağıda gördüğünüz hatayı alıyorum.

trixx2.jpg

@Recep Baltaş @Ali Güngör şu an bilgisayarı kullandığım süreç boyunca GPU sıcaklığı 75 derecenin altına düşmüyor. Acaba Windows Update'i kaldırma geri alma şansım var mı?

Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Ekran kartım üzerinde bulunan v-BIOS Switch düğmesinden BIOS Switch'i değiştirdim ve sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayanlar varsa ve Sapphire ekran kartı kullanıyorlarsa bu benim sorunumu çözdü. Umarım sizlere de faydası dokunur.

O bir şey değil ekran kartı yanacak diye korkuyorum.

Ya AMD R7 360 fan ayarını AMD Radeon ayarlarından global sekmesinden ayarlıyorum. Şu an stock'ta 1250 RPM dönüyor. En yükse almaya çalısıyorum mesala :%71 almaya calısıyorum fakat 2-3 saniye sonra geri 1250 RPM düşüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı