Çözüldü Sapphire RX-550 oyunlarda FPS ve kalite düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

friedlich

Decapat
Merhaba Technopat. İki gün önce Sims4 oyununu indirdim. İndirme ve kurulum esnasında Valorant oynuyordum. Aşırı drop yedim. Fakat arka planda kurulum olduğu için drop takılma kasma gibi sorunların normal olabileceğini düşünüp kafama takmadım. Ama iki gündür izlediğim videolarda iPhone kamerası gibi düşünün, karıncalı bir görüntü var gibi. 1080P videolarda bile görüntü aşırı kötü ve oyunlarda yüksek ayarlarda 140-150FPS alıyor olmama rağmen ses ile birlikte takılma problemi alıyorum. Ben sorunun kaynağının indirdiğim Sims olduğunu düşünüyorum ama bu durumda ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

(Ekran kartımı dün güncelledim sorun hala devam ediyor)

Sapphire RX-550.
8 GB HyperX bellek 4X2.
FX-8120 8 Core işlemci.
600W PSU.

Çözüm
Mümkünse temiz kurulumla 20H2'ye geçin derim.

Hocam söylediğiniz her şeyi harfiyen yaptım. Sanki videolarda durum biraz daha düzgün gibi geldi tam olarak kavrayamadım ama. Şimdi oyun testini yapacağım sonuçları iletirim hemen.
DDU ile sürücümü kaldırıp tekrar yükledim, Windows sürümümü güncelledim, ufak bir kasa temizliği yaptım ve son olarak sadece 10GB'lık alan kalmış olan harddiskimi temizledim. Tam olarak eski performansı alamasamda sorunu büyük oranda çözdüm. @MisakiTaro hocama teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.
1333mhz. Sıcaklıklar 55-68 arası değişiyor. Sürücü sürümü 20.11.2

ve tekrardan belirteyim o oyunu indirdiğim güne kadar en ufak bir problemim yoktu. Zaten oynadığım oyunlar yüksek performanslı sistem isteyen oyunlar değil. Valorant CS:GO gibi online fps oyunlarını oynuyorum sadece. Hala daha FPS yüksek ama takılma sorunu sims4 indiği gün başladı.
Sıcaklıklar kaç derece? Sürücü sürümü nedir? Belleklerin frekansı kaç MHz?

DDU ile sürücülerinizi kaldırıp 20.11.2 sürümünü tekrar kurmayı deneyin.

SSD kullanıyorsanız o oyunu kurduktan sonra yer az kaldığı için hızı düşmüş olabilir, bundan drop yiyor olabilirsiniz.

RAM darboğazı da söz konusu olabilir çünkü 1333 MHz günümüz için oldukça düşük kalıyor.

1606990827496.png

DDU ile sürücülerinizi kaldırıp 20.11.2 sürümünü tekrar kurmayı deneyin.

SSD kullanıyorsanız o oyunu kurduktan sonra yer az kaldığı için hızı düşmüş olabilir, bundan drop yiyor olabilirsiniz.

RAM darboğazı da söz konusu olabilir çünkü 1333 MHz günümüz için oldukça düşük kalıyor.
Az önce radeon software'dan böyle bir bildirim geldi. Çözünürlükle ilgili bir durumdan bahsediyor pek anladığım bir konu değil sizce bununla alakalı olabilir mi? eğer öyle ise ne yapmalıyım.

Bunun bi' olayı yok hocam. Dediğimi yapsanız daha iyi olur.

VSR = Düşük çözünürlükle ekranlarda yüksek çözünürlük seçeneklerini aktif eden bir özellik. Lakin kalite olarak fark yaratmaz pek.

Bunun bi' olayı yok hocam. Dediğimi yapsanız daha iyi olur.

VSR = Düşük çözünürlükle ekranlarda yüksek çözünürlük seçeneklerini aktif eden bir özellik. Lakin kalite olarak fark yaratmaz pek.

Hocam rahatsız ediyorum ama, söylediğinizi yaptım. Sürücüyü tekrar kurarken Windows güncelleştirmesi olduğundan kurulum yapılamamaktadır diyor. Baktığımda birikmiş birkaç tane Windows güncellemesi olduğunu gördüm bununla alakalı bir problem olabilir mi? Drop sorunlarının. NetFramework indiriyor şu an.

Windows sürümünüz nedir? Ayrıca estağfurullah, ben konuya size yardım etmek için cevap veriyorum zaten.

Ayrıca olma imkânı var. Bazı güncellemeler ile batırıyorlar, sonra başkasıyla düzeltiyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı