Sapphire RX 570 8 GB vs Sapphire RX 570 Nitro+

Nhympex8287

Decapat
Daha fazla  
Hangisi sizce daha iyi?
Biri 8 GB diğeri 4, hangisi daha uzun ömürlü olur?
8GB: Sapphire Radeon RX570 Pulse 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Nitro+: Sapphire Radeon RX570 Nitro+ OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı

Benim için uzun ömürlü olması her şeyden önemli. En az 3-4 yıl değiştirmeden kullanacağım. Ekran kartını ve işlemciyi. Sonra da bu sistemin sadece içindeki SSD'yi ve birkaç şeyi daha alıp 0 dan bir sistem toplayacağım. Ondan dolayı bu 3-4 yılı sıkıntısız çıkarabileceğim ve performans konusunda iyi olanı almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4K dışında 8 GB kullanan oyun zaten yok burada asıl mesele çoğu modern oyun 4 GB kullanımı geçiyor. Bence bu karta 6 GB verilmeliydi.

1060 karıştırma bu kartı. 8 GB almak daha mantıklı 4 GB VRAM'ı aşan oyunlar var gönümüzde. Bu kart o oyunları açıcak bir kart. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Almışken 8 GB almak daha mantıklı 300TL daha verip.

1060 karıştırma bu kartı. 8 GB almak daha mantıklı 4 GB VRAM'ı aşan oyunlar var gönümüzde. Bu kart o oyunları açıcak bir kart. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Almışken 8 GB almak daha mantıklı 300TL daha verip.

Ben aksini mi iddia ettim? 8 GB bu karta aşırı fazla demişim, 8 yerine 6 yeterli olurdu hem de fiyatı az olurdu dedim. 4 GB zaten hiçbir şekilde yeterli gelmiyor oynadığım oyunlara, artık orta seviye kartlar minimum 6 GB'dan çıkmalı.

Ben aksini mi iddia ettim? 8 GB bu karta aşırı fazla demişim, 8 yerine 6 yeterli olurdu hem de fiyatı az olurdu dedim. 4 GB zaten hiçbir şekilde yeterli gelmiyor oynadığım oyunlara, artık orta seviye kartlar minimum 6 GB'dan çıkmalı.

6 GB olsa ne koyar. Zaten bütün kartların fiyatları uçmuş artık. Fazla fark kalmadı RX 570 4 GB olmuş 1600 lira 8 GB 1999TL civar zaten. E tabii sen hangisini uygun görüyorsan onu alırsın. Tabii bana sorarsan biraz daha para verip 8 GB modelini tercih ederim. Zaten 4 GB modelinde bu forumda sorun yaşayanlar var. Mesela biraz daha verip en azından 8 GB ekran kartı sahibi olurum ki geleceye dönük olur. Zaten 4 GB aşan bazı oyunlar var. Ben şahsen 4 GB önermem neden mi diye soruyor olursak 4 GB artık günümüzde sınırda neredeyse. Sınırın biraz üstü kart alıp kafam rahat olur ileride iyi forumlar.

4 GB belası benim de başımda var. Her saniye drop yiyorum bazen şansım yaver gidince yetmiyorum. Bakıyorum kullanıma 6 GB'a ulaşmış RAM'den yiyor tabii kurtarmıyor.

AAA'a ben seni hatırladım. Hane ben demiştim 4 GB sorun yaşıyanlar var demiştim o sensin. Ben senin başka konuda uzun cümleni okudum. Adam geçmiş 4 GB savunuyor bayağı sinir olmuştum. Adam bir de demiş RX570 8 GB kaldırcak bir kart değil falanca falanca boş yapmış orada bayağı haklıydın.

AAA'a ben seni hatırladım. Hane ben demiştim 4 GB sorun yaşıyanlar var demiştim o sensin. Ben senin başka konuda uzun cümleni okudum. Adam geçmiş 4 GB savunuyor bayağı sinir olmuştum. Adam bir de demiş RX570 8 GB kaldırcak bir kart değil falanca falanca boş yapmış orada bayağı haklıydın.
8 GB kaldıracak kart değil deyip 4 GB aldırmaya kalktılar. Forza gibi oyunlarda sıkıntı olurken şimdi MSFS 2020'de kartın anası ağlıyor. FPS iyiyken bir anda 20'lere düşüyor ve yaklaşık 40-50 saniye böyle devam ediyor ondan sonra tekrar aynı kısır döngü. Halbuki GPU ne güzel kaldırabilecekken VRAM yüzünden FPS'nin dibe vurması insanı çıldırtıyor.

8 GB kaldıracak kart değil deyip 4 GB aldırmaya kalktılar. Forza gibi oyunlarda sıkıntı olurken şimdi msfs 2020'de kartın anası ağlıyor. FPS iyiyken bir anda 20'lere düşüyor ve yaklaşık 40-50 saniye böyle devam ediyor ondan sonra tekrar aynı kısır döngü. Halbuki GPU ne güzel kaldırabilecekken VRAM yüzünden FPS'nin dibe vurması insanı çıldırtıyor.

Adamlar kendileri almadıkları için boş konuşuyorlar. İla 4 GB al diyorlar. Gereksiz para falanca falanca boş yapmışlar. Kendi kartları kötü olunca yediremiyorlar. Zaten bu tip şeyler duyunca sinir oluyorum. Bunları yanlış tavsiyeden ceza vermeleri lazım.

Elinde Sapphire Radeon RX570 Nitro 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı olan arkadaşlar; oyunda iken ekran kartının GPU sıcaklığınız kaç derece cevap verirseniz sevinirim...(bendeki bazı oyunlarda 65 -75 derece arası gidiyor geliyor, GPU 1420 MHZ, Memory ise 2200 MHZ olarak overclock olarak kullanıyorum....

Yeni konular

Geri
Yukarı