Sapphire RX 5700 XT sıcaklık değerleri

253984

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.

Bugün Sapphire RX 5700 XT Pulse ekran kartı aldım. Henüz yeni olduğu için çok detaylı test yapma imkanı bulamadım fakat The Division 2 oyununda aldığım sıcaklık değerlerini sizlerle paylaşıyorum. GPU ısısı normal fakat diğer sıcaklık değerleri normal sınırlar içerisinde mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI Afterburner gösterge sonuçları
GPU sıcaklığı: 76.
GPU sıcaklığı 2: 95 ( bu nedir? )
Bellek sıcaklığı: 86.
VRM sıcaklığı: 72.

Son düzenleme:
Benim pulse kartında tam yükte 70dc. alıyor kart. Referans kart ise eğer sıcaklıklarda sorun yok. Tabi kasadaki hava sirkülizasyonu vs. daha iyi yapar.

Kartın şu anda ufak optimize sıkıntıları var ama bence normal değerler. Undervoltage yaparsanız daha da düşük olabilir.

95 derece olan Hotspot, yani kartın en sıcak noktası büyük ihtimal. Onun için endişe etmene gerek yok. Kart sıcaklığın gayet normal gözüküyor. Manuel voltaj girerek güç tüketimini düşürebilir ve kartın performansını arttırabilirsin. Ayriyeten sıcaklıklar da düşer.

Tek fanlı modelse normal.
Sapphire RX 5700 xt Pulse modeli çift fanlı
Kasa soğutmam da iyi. Dark Guardian ön tarafında 3 adet fan var mesh kasa tipi
95 derece olan Hotspot, yani kartın en sıcak noktası büyük ihtimal. Onun için endişe etmene gerek yok. Kart sıcaklığın gayet normal gözüküyor. Manuel voltaj girerek güç tüketimini düşürebilir ve kartın performansını arttırabilirsin. Ayriyeten sıcaklıklar da düşer.
Onu denemedim hiç nasıl oluyor? voltaj ayarını kaç yapmam lazım. Cevaplar için teşekkür ederim.
Benim pulse kartında tam yükte 70dc. alıyor kart. Referans kart ise eğer sıcaklıklarda sorun yok. Tabi kasadaki hava sirkülizasyonu vs. daha iyi yapar.
Ekran kartım sizinkiyle aynı. The division 2 ağır bir oyun. 2k en yüksek ayarlarda oynuyorum.

Son düzenleme:
Pulse bende de var. Sıcaklık değerlerine aşağıdaki konudan bakabilirsiniz;

Nvidia için de manuel voltaj girme ayarı var mı? Yoksa sadece afterburner dan frekans/voltaj grafiği ile mi yapılıyor?
1571499658284.png

@saY Fikrim yok. Ben de sadece grafik olayını biliyorum. Nvidia Inspector hala işe yarıyorsa onunla voltaj ayarlanabiliyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı