Sapphire RX 580 8GB vs Inno3D GTX 1650S 4GB

EmreYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Konu başlığı çok uzun oldu sanırım şimdiden affola. 😇 Yeni alacağım sisteme hangisini ekleyeyim kararsız kaldım bir de biri 4 GB 128 bit GDDR6, diğeri 8 GB 256 bit GDDR5 yani anlatmak istediğim hangisi daha ağır basıyor aralarındaki fark nedir hani hem 8 GB hem 256 bit olduğu için Sapphire'i mi almam lazım?

İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600 12nm darboğaz veya uyumsuzluk sorunu vs. olur mu?

Inno3D GTX1650 Super Twin x2 OC 4 GB 128 Bit GDDR6

Sapphire 8 GB PULSE OC 256 BİT GDDR5

Aralarında 100 lira oynuyor şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Önce şöyle bir bilgi vereyim: Ekran kartı alırken bit değerlerine dikkat etmeyin. Üreticiler daha düşük bit değerlerine daha yüksek bellek bant genişliği sığdırabiliyorlar. O yüzden bit değerleri artık kıstas alınmamalı.

Oyunlarda baktığımız zaman ikisi de birbirini zaman zaman geçiyor. 1650S birazcık daha önde gibi. 1650S öneririm.

Konu başlığı çok uzun oldu sanırım şimdiden affola. 😇 Yeni alacağım sisteme hangisini ekleyeyim kararsız kaldım bir de biri 4 GB 128 Bit GDDR6, diğeri 8 GB 256 Bit GDDR5 yani anlatmak istediğim hangisi daha ağır basıyor aralarındaki fark nedir hani hem 8 GB hem 256 Bit olduğu için Sapphire'i mi almam lazım?

İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600 12nm darboğaz veya uyumsuzluk sorunu vs. olur mu?

INNO3D GTX1650 Super Twin X2 OC 4 GB 128 Bit GDDR6.

Sapphire 8 GB Pulse OC 256 Bit GDDR5.

Aralarında 100 lira oynuyor şimdiden teşekkürler.

Bit sayisi onemsiz kart tercih ederken. RX 580'in 8 GB olmasi iyi bir avantaj ama o 8 GB VRAM'i ne kadar verimli kullanir muamma. Bunun disinda 1650S'in bir cok artisi var dusuk guc tuketimi serin calisma guncel bir kart olma suruculerinin sorunsuzlugu. Performans olarak birbirlerine denkler zaten. Ben olsam 1650S tercih ederim.

VRAM'i daha az olmasına rağmen genel olarak daha iyi performans veriyor. Yani bir eksiklik çıkacağını sanmıyorum. Zaten yanlış bilmiyorsam VRAM fazlalığı yüksek çözünürlük kullanıldığı zaman önem arz ediyordu.

Etiketleyin, yardımcı oluruz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı