Sapphire RX 580 Düşük Sıcaklıkta Kasıyor

kullanici82

Centipat
Yani 45 derece düşük diye düşünüyorum. CS:GO oynarken 45 derece sonrası oynatmayacak kadar kasıyor, aim alamıyorum.
Afterburner'la fan ayarlarını yaptım, fanları manuel %100 çalıştırınca sanki daha fazla kasıyor. Acaba termal macun falan mı uygulasam? Kapak da
açık, aslında sıcak da değil. Bilmiyorum sorun ne, ama yaşadığım kasma fareyi oynattırmıyor bile. 250-350 FPS alıyorum, mape göre değişiyor.

Ekran kartım: Sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB SE
İşlemci: Ryzen 5 2600
RAM: 2X 8 Corsair 3000MHz

test3.png

Power testinde şöyle bi hata alıyorum. Acaba bununla mı alakalı?
Driverlerinizle alakalı olabilir mi acaba? "20.12.1 optional, 20.11.2 recommended" bu sürümlerden birini mi kullanıyorsunuz? Bugün bu konuyu gördüğüm 3.kişisiniz.
Sürücü sürümü: 27.20.1034.6 bu şekilde gözüküyor.
Oyun içi ekran görünütüsü alıcam. Sürekli yaşamıyorum ama geldi mi gitmiyor. Umarım tekrar olur.

Fanlar kapalı 60 dereceye kadar çıkardım herhangi bir kasma falan olmadı.
Bende o belirttiğiniz sürümler kurulu değildi, daha eskisi vardı ama "radeon sürüm uyuşmuyor" diye uyarı aldığım için DDU ile driverı silip ekim ayındaki güncellemeyi yaptım. Acaba powerlamı alakalı o testte de hata aldım, fan hızı arttıkça kasma artıyormuş gibi hissediyorum. Sorun çözülürse veya tekrar yaşarsam %1 ve %0.1 verileyle birlikte videoya çekeceğim.
-Sorun çözülmedi, ara ara yaşıyorum. 4-5 aydır bu şekilde. Masaüstündeyken de takılmalar olabiliyor.
-Sizce sorun ekran kartıyla mı alakalı, sistem boştayken bile takılmalar yaşadığım oluyor.
Bugün oyundayken mouse tıklamadı bile, acaba PSU ile mi alakalı diyorum ama alakalı olsa sistem açılmaz veya hatayla karşılaşırdım diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı