Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB Sıcaklık Değerleri Normal Mi?

• Konuyu başlatan ESY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 71
  • Görüntüleme 12B
Dostum bende kart 75 dereceyi geçmemeye ayarlı geldi otomatik. 75 dereceyi geçmiyor fakat dediğim gibi fan devri %70 lere kadar çıkıyor. Genelde uçak kalkış sesini örnek verirler, öyle bir ses oluyor [emoji4]
Benim ki de 75i gecmiyordu bir iki hafta öncesine kadar. Acaba ben yanlışlıkla bir ayarını falan mı değiştim. Aradan uzun zaman geçse neyse de iki haftada ne değişti de 80 dereceyi gördüm bilmiyorum [emoji3]

Benim ki de 75i gecmiyordu bir iki hafta öncesine kadar. Acaba ben yanlışlıkla bir ayarını falan mı değiştim. Aradan uzun zaman geçse neyse de iki haftada ne değişti de 80 dereceyi gördüm bilmiyorum [emoji3]
Hocam peki fan devri ne durumda bu arada ? Gürültülü mü çalışıyor ?

Aynı sorunu aynı kart ile ben de yaşıyorum. Kartı alalı bir buçuk ay oldu. Ilk aldığımda pubg, the witcher 3 gibi oyunlarda 75 derecelerde geziyordu. Şuan 79-80 dereceleri görmeye başladım. Armor modelinde bu problem var galiba. Servise yollayanlara da aynen geri yolluyorlar bir sıkıntı yok deyip. Bu yüzden servise yollayıp boşuna bir ay beklemekten vazgeçtim. Amd chilli acınca kartın ısısı biraz düşüyor. Başka ne yapmamız gerek bilmiyorum. Siz kaç dereceleri görüyorsunuz?
Sıcaklık değerlerimiz benzer.
Dostum bende kart 75 dereceyi geçmemeye ayarlı geldi otomatik. 75 dereceyi geçmiyor fakat dediğim gibi fan devri %70 lere kadar çıkıyor. Genelde uçak kalkış sesini örnek verirler, öyle bir ses oluyor 😊
Hocam aynı sorun bendede var, termal macunu kaliteli birşey alıp denicem ondan sonrada aynı problem olursa yapacak birşey yok. Benim kartta ısılar anlık değişiyor, yani oyunu alta aldığım gibi 77 dereceden 40 a falan düşüyor. Ben artık oyunlara girdiğimde fan devrini 60 a sabitliyorum nede olsa 70-80 hızdada birşey farketmiyor ısı konusunda.

Arkadaşlar benimle aynı sorunları yaşayanlar için son olarak şöyle söylicem CM Mastergel Pro Termal macununu alıp denicem işe yararsa konuya geri dönüş yaparım 4-5 gün içerisinde, macun anca gelir zaten

Sıcaklık değerlerimiz benzer.

Hocam aynı sorun bendede var, termal macunu kaliteli birşey alıp denicem ondan sonrada aynı problem olursa yapacak birşey yok. Benim kartta ısılar anlık değişiyor, yani oyunu alta aldığım gibi 77 dereceden 40 a falan düşüyor. Ben artık oyunlara girdiğimde fan devrini 60 a sabitliyorum nede olsa 70-80 hızdada birşey farketmiyor ısı konusunda.
İşlemciye termal macun sürdüm daha önce ama ekran kartına sürmedim. Çok uğraştırıcı birsey mi? Bir de benim kart daha 2 aylık olmadı. Kendinden termal macunlu gelmiyor mu zaten?

İşlemciye termal macun sürdüm daha önce ama ekran kartına sürmedim. Çok uğraştırıcı birsey mi? Bir de benim kart daha 2 aylık olmadı. Kendinden termal macunlu gelmiyor mu zaten?
Kendi termal macunları çok kaliteli olmuyor, ekran kartına sürmekte kolay bir işlem sadece üzerindeki soğutucuyu sökmen gerekiyor. Bu arada sıcaklık için oyunlarda V-sync açarsan sıcaklığın düştüğünü farkediceksin. Crysis 3 ultrada 66 dereceyi geçmedi kartım V-sync açıkken aynı şekil AC Odsseyd oyunundada 67 yi geçmedi.

Bende 4 GB versiyonu var. Witcher 3'ü ultrada oynarken (V-sync kapalı) 73-75 derece arasında dolanıyor. Fan devri %40 civarlarında. %44 ve %50 ayarlarında ise 65 derecede civarlarında oluyor. Sizin sıcaklıklarınız bana fazla geldi. Sorun kasanızda gibi gözüküyor. Bende 3 hava alan 1 egzoz fanı var.

Bende 4 GB versiyonu var. Witcher 3'ü ultrada oynarken (V-sync kapalı) 73-75 derece arasında dolanıyor. Fan devri %40 civarlarında. %44 ve %50 ayarlarında ise 65 derecede civarlarında oluyor. Sizin sıcaklıklarınız bana fazla geldi. Sorun kasanızda gibi gözüküyor. Bende 3 hava alan 1 egzoz fanı var.
Mümkünse kasanızın içinin fotoğrafını atar mısınız?

Hocam şuan kasamla alakası yok çünki kasamın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum.

Geri
Yukarı