Sapphire RX 590 Nitro+ oyunlarda FPS sorunu

sagatagat

Kilopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Merhabalar. Arkadaşlar geçen sene bu ekran kartını aldım. Sistemin tamamını aşağıya yazacağım. Durum şu: Oyunlarda FPS kaybı ve drop yaşıyorum. Mesela LoL oynuyorum. Takım savaşlarında FPS 90'lara hatta 80'lere kadar düşüyor. FurMark tesini de bırakıyorum. AMD Radeon ayarları fabrika ayarlarında. Bir değişiklik yapmadım. Başka oyunlarda da FPS düşüşü yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eklemeler : LOL'u 1920x1080 çözünürlük ve orta ayarlarda oynuyorum.
SSD ve HDD testlerini yaptım. Aşağıya bıraktım.
Sürücüler güncel. BIOS güncel.

Sistem:
Ekran kartı: Sapphire RX 590 Nitro+
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: 8x2 16 GB Corsair 3000 MHz RAM.
HDD: Seagate 1 TB.
SSD: 480 GB (markasını unuttum)
PSU: Corsair VS550.

Dosya Ekleri

• furmark sonuç.png
    furmark sonuç.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 105
  • ssdtune.png
    ssdtune.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 48
  • ssdtune2.png
    ssdtune2.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Hocam, sıcaklık değerleri iyi. Sistem zaten uyumlu. Görev yöneticisinden kontrol edin. Arka planda çalışan uygulama falan var mı? Sistemi taratın. Belki bir virüs arka planda çalışıp işlemci kullanımına neden olabilir? HDD için test yapın. Bu konular biraz geniş olabiliyor.

Oyun HDD'de. Memtesti yapacağım tamamdır. Teşekkürler

Sürücülerim tamamen güncel durumda.

Güç yüksek performans ayarında.
Eğer testler sıkıntısız çıkarsa şunları yapın bir arkadaş da işe yaramıştı
HDD'nizde Pagefile ayarını Minimum değeri 16000, maksimum değeri 32000 yapın dropların düzelecektir. Ayrıca sistemi güncel tutun.

biosunuz güncel mi. bende sürekli fps sorunu yasıyordum bios son surum guncelledım sorunum cozuldu. anakart b450m aorus m
BIOS güncel durumda teşekkür ederim. Ekleme : Siz hangi BIOS sürümünü kullanıyorsunuz ?
Hocam, sıcaklık değerleri iyi. Sistem zaten uyumlu. Görev yöneticisinden kontrol edin. Arka planda çalışan uygulama falan var mı? Sistemi taratın. Belki bir virüs arka planda çalışıp işlemci kullanımına neden olabilir? HDD için test yapın. Bu konular biraz geniş olabiliyor.
HD Tune programıyla test ettim. HDD durumu bu şekilde.
HDD'nizde Pagefile ayarını Minimum değeri 16000, maksimum değeri 32000 yapın dropların düzelecektir. Ayrıca sistemi güncel tutun.
Testte sorun yok gibi. Üstteki arkadaşın altına cevap olarak görüntüyü yükledim. Bakabilirseniz sevinirim.
İşin garip yanı da o. Sistemde sorun yok gibi duruyor. Arkada çalışan program da yok her daim güncel tutarım bilgisayarı. Ona rağmen bu FPS droplar beni üzüyor...

Dosya Ekleri

• tunetest1.png
    tunetest1.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 20
  • tunetest2.png
    tunetest2.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 33
BIOS güncel durumda teşekkür ederim.

HD Tune programıyla test ettim. HDD durumu bu şekilde.

Testte sorun yok gibi. Üstteki arkadaşın altına cevap olarak görüntüyü yükledim. Bakabilirseniz sevinirim.

İşin garip yanı da o. Sistemde sorun yok gibi duruyor. Arkada çalışan program da yok her daim güncel tutarım bilgisayarı. Ona rağmen bu FPS droplar beni üzüyor...
Söylediğimi yapın eğer geçmezse oyunları SSD’ye atın.( yüzde 90 geçer)

Oyun içindeyken MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanımı değerlerine bakar mısın ? Videoya alabiliyorsan videoya alamıyorsan ortalarda bir ekran görüntüsü paylaşabilir misin ?

Bu ayarı nasıl yapacağımı çözemedim tam olarak. İnternette pek bilgi vermemişler.
Oyun içindeyken MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanımı değerlerine bakar mısın ? Videoya alabiliyorsan videoya alamıyorsan ortalarda bir ekran görüntüsü paylaşabilir misin ?
Ölçüm yapacağım tamamdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı