Sapphire RX 6600 Dual OC ayarları nasıl olmalı?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD'nin kendi yazılımından hız aşırtma GPU seçeneğine tıkladım orada da WattMan hatası verdi. Bu kartı kullanan varsa overclock ayarlarını atabilir mi? Pek anlamıyorum bu işlerden.

Bu işin mantığı basit, arkada FurMark veya MSI Kombustor teslerinden biri açıkken MSI Afterburner veya Radeon Software ile +20MHz artışlar koya koya gidin; sıcaklıklar 77'yi geçince durun.

Ekleme: Yaptıktan sonra bir de AAA ağır bir oyuna girip test edin.

Son düzenleme:
FurMark'ı VRAM OC'si hariç önermiyorum. Core hızını tam kullanmadığından stabilitesi anlaşılmıyor.

Oraya "sonra bi' de oyunda test edin" diyecektim, unutmuşum. :D

Orada sana sweet spot'u bulana kadar nasıl yapılacağına dair bir yol gösteriyor. Patlarsan ilk işin VRAM saat hızını minik minik düşürmek olur. Baktın ne zaman stabil o şekilde gidersin.
Hocam aklıma birşey takıldı adam baya bir voltaj bastı karta şu anlık stabil çalışıyor ama bu kadar voltaj zararlı değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220404_033746.jpg
    IMG_20220404_033746.jpg
    199,6 KB · Görüntüleme: 61
Hocam aklıma birşey takıldı adam baya bir voltaj bastı karta şu anlık stabil çalışıyor ama bu kadar voltaj zararlı değil mi?

Hayır değil ben de 6600 XT ile OC yaptığımda gücü %20'ye çekip voltajı köklüyorum. BIOS atıp o değeri daha yükseltenler bile var ama yaptığın frekanslar iyi olmuş, gözle görülür şekilde artırmış stok üzerine. Performans ne kadar etkiledi?

Orada sana sweet spot'u bulana kadar nasıl yapılacağına dair bir yol gösteriyor. Patlarsan ilk işin VRAM saat hızını minik minik düşürmek olur. Baktın ne zaman stabil o şekilde gidersin.
Hocam aklıma birşey takıldı adam baya bir voltaj bastı karta şu anlık stabil çalışıyor ama bu kadar voltaj zararlı değil mi
Hayır değil ben de 6600 XT ile OC yaptığımda gücü %20'ye çekip voltajı köklüyorum. BIOS atıp o değeri daha yükseltenler bile var ama yaptığın frekanslar iyi olmuş, gözle görülür şekilde artırmış stok üzerine. Performans ne kadar etkiledi?
Fazla denemedim de siz ne kadar süredir böyle kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı