Sapphire RX 6900 XT Nitro+SE 14 Bin TL'ye alınır mı?

Aaa mükemmel, kullanan birinden böyle bir bilgi almak çok güzel.. Eyvallah hocam.
Peki bu fiyatlar düşecek söylentisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
24 Temmuz’da ETH 2.0 çıkacak diyorlar ama bana pek inandırıcı gelmiyor. Şu kadarını söyleyeyim size bu ekran kartı piyasası mahvolmadan önce zaten 6900 XT en düşük 10.000 lira oldu o da dandik refrans model idi, Kaliteli modeller 12-13K civarıydı ve dolar’da arttı. Yani 14.000’in altına düşmesi imkansız gibi.

24 Temmuz’da ETH 2.0 çıkacak diyorlar ama bana pek inandırıcı gelmiyor. Şu kadarını söyleyeyim size bu ekran kartı piyasası mahvolmadan önce zaten 6900 XT en düşük 10.000 lira oldu o da dandik refrans model idi, Kaliteli modeller 12-13K civarıydı ve dolar’da arttı. Yani 14.000’in altına düşmesi imkansız gibi.
Anladım hocam, eyvallah tekrar..

Eyvallah hocam.. Herkes aynı şeyi söylüyor demek ki bir bilinen var diye ümit ediyorum :)
Overclock yapmam derseniz stoklar biraz daha oturunca ve distribütörler türkiyeye referans model 6800 XT getirdiği zaman 8000 lira civarına onu almanız en mantıklısı aslında. 6800 XT ile 6900 xt arasında çok az fark var çünkü. Illa 6900 XT olsun diyorsanız da yine referans model daha ucuza bulunabilir. He illa Nitro+ ve 6900 XT olsun diyorsanız ama 14.000’in altına bulamazsınız.

Eyvallah hocam. Herkes aynı şeyi söylüyor demek ki bir bilinen var diye ümit ediyorum :)

Hocam lütfen 650W ile kullanmayın sizin için söylüyorum. Ayrıca yeterince güç akataramaz tam yük altında eski PSU'yu satın üzerine bir miktar ekelyin alın bir 750-800 Watt içiniz rahatlar hem de.

Hocam lütfen 650W ile kullanmayın sizin için söylüyorum. Ayrıca yeterince güç akataramaz tam yük altında eski PSU'yu satın üzerine bir miktar ekelyin alın bir 750-800 Watt içiniz rahatlar hem de.
Normalde 280-300W çekiyor ekran kartı, PSU 650 watt, yani 350 watt işlemci ve diğer parçalar için. Yani bilmeden yorum yapmayın fazla fazla yeter.

Normalde 280-300W çekiyor ekran kartı, PSU 650 Watt, yani 350 Watt işlemci ve diğer parçalar için. Yani bilmeden yorum yapmayın fazla fazla yeter.

RTX 3090 denginde bir kart için 650 Watt ucu ucuna yeter deseniz anlarım ama "fazlasıyla" ibaresini kullanman abartı değil yalan olmuş 6900 XT hafif bir kart mı?

Yani çok güçlü olduğu için çok fazla güç.
Çekmek zorunda değil. Ayrıca yukarıda gerekli açıklamayı yaptım zaten.

Bak kanka RTX 3090 denginde "dünyanın en güçlü" ekran kartı adam bir ekran kartı 14'k basıyorsa 1 K'da PSU'ya bassın ne olmuş dünyanın sonu mu? Ayrıca yüksek voltajdan sistem patlarsa sorumlusu sizsiniz :)

Geri
Yukarı