Sapphire RX Serisi Alınır mı ?

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar belki bu ekran kartını alma ihtimalim olabilir. İlk başta sapphire AMD' nin öncü firmalarından birisi sanırım. Ancak MSİ ya da ASUS kadar övülmüyorlar ya da ben duymadım. Bir kaç sorum olacak bu konuda.
Sapphire' e ben rahatça MSİ, ASUS firmaları kadar güvenebilir miyim? İleride çıkacak sorunlarda vs. Bana rahatça yardımcı olabilirler mi ?
Ekran kartındaki soğutmaları ve performansı nasıldır? Belki ben istersem rahatça O.C. Yapabilir miyim?
Ve bu RX 500 serisinde PULSE ve NİTRO Plus serisi var. Hangisini tercih etmeliyim? Aralarında 80 TL. Gibi bir fiyat farkı var. Buna değer mi ?
Sapphire' in bence tek sevmediğim yanı şu kartları kutu gibi olması. Biraz keskinlik güzel estetik yapsalar keşke. :D ama sonuçta kasaya takıp duracağı için ve kasamın küçük bir penceresi olduğu için sorun etmiyorum fazla. Ama yinede tasarımda değişikliğe gitmelileri gibime geliyor.
Neyse buraya kadar okuyup benle ilgilenen herkese teşekkürler. İyi forumlar. :)

EVGA Nvidia için Sapphire AMD için öncü markalar. MSİ veya ASUS kadar süslü değiller sadece. MSİ ve ASUS soğutma konusunda bayağı ilerdeler. Üzmez seni. Asıl soru aradaki FPS farkına verilen fiyat farkı değer mi?

Sapphire benim güvenim yok. Kimse de tavsiye etmez. Soğutma blokları dışarıdan göründüğü gibi kaliteli değil. Kulaklık da snopy ne ise ekran kartında da sapphire öyle, benim kendi düşüncem.
''Arkadaşım 1 yıl kullanmıştı ve sonra bozuldu. Hiç bir şey yapmadığı halde, ekran kartı yandı.'' MSI ve ASUS dışında pek tavsiye etmem.

4xx serilerine göre 200-300 lira pahalılar ve sadece 3-5 FPS fark var. Normal bir 4xx kart küçük bir OC ile 5xx performansını kolayca veriyor.

4xx serilerine göre 200-300 lira pahalılar ve sadece 3-5 FPS fark var. Normal bir 4xx kart küçük bir OC ile 5xx performansını kolayca veriyor.
Rx 580 için 1440p akıcı oynatır diyor bu amd efendi, testlerden hep kalmış. Sinir ediyorlar illa 1070 aldıracaklar. Monitörüm 1080p ancak. O yüzden hala araştırıyorum.

Modele göre değişir. RX 5xx serisi almanızı tavsiye etmem.
Peki neden ? Rx 4xx serisi için neden tavsiye ediliyordu?

Sapphire' i merak ettiğimden açtım konuyu zaten. Belki alırım dedim olumlu yorum gelirse diye ama olumsuz da var şimdi.

Rx 580 için 1440p akıcı oynatır diyor bu amd efendi, testlerden hep kalmış. Sinir ediyorlar illa 1070 aldıracaklar. Monitörüm 1080p ancak. O yüzden hala araştırıyorum.
Haklısınız ancak nvidia işte pahalı be :/ gerçi kime göre pahalı o da var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı