Sapphire RX Serisi Alınır mı ?

4xx serilerine göre 200-300 lira pahalılar ve sadece 3-5 FPS fark var. Normal bir 4xx kart küçük bir OC ile 5xx performansını kolayca veriyor.

Her markanın 500 serisi 200-300TL daha pahalı. 500 serisi tavsiye etmiyorum, Sapphire'ın RX480OC modelini alsan aynı ekran kartı zaten.

Her markanın 500 serisi 200-300TL daha pahalı. 500 serisi tavsiye etmiyorum, Sapphire'ın RX480OC modelini alsan aynı ekran kartı zaten.
Sapphire alınabilir bir markadır. Diğer markalara göre 3 5 FPS ve 3 5 derece anca fark eder. Bence ucuz bulduğunuzu alın.
Hmm peki sapphire markasında pulse ve nitro plus diye ayrı iki seri var. Hangisini tercih etmek mantıklı olur? Aralarında 80 tl civarında fiyat farkı var. Buna deyecek bir fark mı ?

Niye Vatandan alıyorsunuz? Saçma sapan, dandik bir yer. Ben de XFX tavsiye ederim.
Eski aldığım ekran kartını buradan almıştım. İade hakkını da buradan alabildiğim için vatandan alıyorum. Yani benim bildiğim nereden aldıysan iade hakkını da oradan kullanabiliyorsun.

Sapphire ürünleri benimde müşterileriminde 2 aydır başımızı ağrıtıyor. RX 590 Nitro SE ve RX 570 modellerinde bir süre oyun oynandıktan sonra görüntü kesme problemleri ile karşılaştım. Araştırmalarım sonucu gördüm ki sadece transistör boyutlarına dokunuş yapıp RX 580 modelinin üzerine RX 590 modeli piyasaya sürmüşler. Saat hızları öyle yukarılara çıkartılmış ki kart strese gelmiyor sistem çöküyor ve reset atıyor bilgisayar. Tüm ürünleri böyle olmayabilir fakat nedir bu kadar çok yayımlanan BIOS'lar. Mecbur saat hızlarını bir miktar düşüren BIOS yükledim kartlara şimdilik düzeldi sorunlar. Fiyatına göre performansı tartışmasız ancak kullanım ömrüde göz önünde bulundurulmalı. Malum vatandaşımızın ekonomik durumu. Diyeceğim o ki lütfen uygun fiyatlara aldanıp düşünmeden RX 5xx modellerini edinmeyin.

4xx serilerine göre 200-300 lira pahalılar ve sadece 3-5 FPS fark var. Normal bir 4xx kart küçük bir OC ile 5xx performansını kolayca veriyor.
kardeşim oldu 2017 den 2019 şimdi rx 4xx serisi mi kaldı 2.elleri bulunuyor rx 5xx serisinin sıfırları var ve rx 480 8gb rx 580 8gb arasında 5-10 fps fark var ve rx 5xx ileriye dönük dx12 optimizeli kart

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı