Sapphire RX470 Nitro+ oyunlarda görüntü bozulmaları oluyor

Arda TORU

Centipat
Daha fazla  
Oyunları oynarken yaklaşık son 3 aydır ekranda görüntüde bozulmalar yaşıyorum. Önceden sorunsuz kullanıyordum sistemi ama şu an sıkıntı var bir türlü çözemedim. Yardım edebilecek varsa çok mutlu olurum.
tec.PNG
Technopat.PNG
Technopat.PNG
tecn.PNG
techno1.PNG

Son düzenleme:
Bu dediğiniz olaylar ısınma ve gereğinden yüksek memory hızında oluyor. Herhangi bir overclock denemesi yaptınız mı? Ya da ekran kartının sıcaklıkları nedir yük altında?

Bu dediğiniz olaylar ısınma ve gereğinden yüksek Memory hızında oluyor. Herhangi bir overclock denemesi yaptınız mı? Ya da ekran kartının sıcaklıkları nedir yük altında?

Maksimum 72-73 derece oluyor FurMark ve oyunlarda. Overclocksuz kullanıyorum ama ilk zamanlar yapmıştım ve geri normale almıştım çok FPS artışı sağlanmayınca zaten darboğaz oluyor diye.

Maksimum 72-73 derece oluyor FurMark ve oyunlarda. Overclocksuz kullanıyorum ama ilk zamanlar yapmıştım ve geri normale almıştım çok FPS artışı sağlanmayınca zaten darboğaz oluyor diye.
U.V yapın.
72 Derece genellikle bir ekran kartı için yüksek bir değer. Underclock edip tekrar teste sokar mısınız?
72 derece çok iyi bir değer.

72 Derece genellikle bir ekran kartı için yüksek bir değer. Underclock edip tekrar teste sokar mısınız?

72 derece bence iyi bir değer zaten ve FurMark da 30 dk çalıştırdığımda aldığım değer oyunlarda zaten bu kadar ısınmıyor
U.V yapın.

72 derece çok iyi bir değer.
Undervolt hakkında bilgim yok araştırım deneyeceğim
72 derece bence iyi bir değer zaten ve FurMark da 30 dk çalıştırdığımda aldığım değer oyunlarda zaten bu kadar ısınmıyor

Undervolt hakkında bilgim yok araştırım deneyeceğim

Undervolt yaptım FurMark da 65 dereceyi geçmedi ama düzelen bir şey yok. :(
Bilgisi olan yardım edebilecek olan varsa varsa çok sevinirim :).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı