Sapphire RX580 8 GB ekrana görüntü vermiyor

Evet hiç bir görüntü gelmiyor
İkiniz de vga ile bağlıyorsunuz. Senin kablo belki bozulmuştur. Her ihtimal olabilir. Arkadaşının kablosu ile senin bilgisayarda deneme şansın varsa bir dene derim. Bios sıfırlama falan işe yaramamış, donanımsal büyük ihtimalle. Dahili ekran kartın da yok. Arkadaşının ekran kartı ve kablosunu deneme şansın varsa kendi bilgisayarında dene. Başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

Fanları çıkarıp ters çevirip tekrar mı takayım?
Bu arada ekran kartım arkadaşımın RX 570'li sisteminde sorunsuz şekilde çalışıyor.

Hayır hocam sağ fanı sola takın eğer fanlar dönmüyorsa onun için demiştim. Belki fan1 fan2 olarak geçiyor olabilir diye dedim. BIOS'dan ya da RAM'lardan kaynaklı olabilir. Onboard olarak görüntü alıyorsanız ekran kartı diyebilirim ama yine görüntü yoksa Biosunuzu sıfırlayın ya da RAM'lara bakın.

İkiniz de vga ile bağlıyorsunuz. Senin kablo belki bozulmuştur. Her ihtimal olabilir. Arkadaşının kablosu ile senin bilgisayarda deneme şansın varsa bir dene derim. Bios sıfırlama falan işe yaramamış, donanımsal büyük ihtimalle. Dahili ekran kartın da yok. Arkadaşının ekran kartı ve kablosunu deneme şansın varsa kendi bilgisayarında dene. Başka bir çözüm gelmiyor aklıma.
Ekran kartını denemişsin gerçi. Kablosunu dene. RAM'leri çıkar tak. Ben de benzer bir sorun yaşamıştım. Sorun kablo ile çözülmüştü.

Hayır hocam sağ fanı sola takın eğer fanlar dönmüyorsa onun için demiştim. Belki fan1 fan2 olarak geçiyor olabilir diye dedim. BIOS'dan ya da RAM'lardan kaynaklı olabilir. Onboard olarak görüntü alıyorsanız ekran kartı diyebilirim ama yine görüntü yoksa Biosunuzu sıfırlayın ya da RAM'lara
Ramdan olduğunu düşünmüyorum

Sistemin açıldığına emin misin? Ben bu sorunu yaşadığımda, görüntü geliyor mu diye yapışkan tuşları aktif etmiştim ve onun sesiyle çalıştığını anlamıştım. Eğer özelliği kapatmadıysan shifte bas sürekli. Ekran kartın çalışıyormuş. Eğer ses gelirse sorun büyük ihtimal kablodandır. Gelmezse sistemin açılmamıştır ve sorun farklı bir parçadandır.

Sistemin açıldığına emin misin? Ben bu sorunu yaşadığımda, görüntü geliyor mu diye yapışkan tuşları aktif etmiştim ve onun sesiyle çalıştığını anlamıştım. Eğer özelliği kapatmadıysan shifte bas sürekli. Ekran kartın çalışıyormuş. Eğer ses gelirse sorun büyük ihtimal kablodandır. Gelmezse sistemin açılmamıştır ve sorun farklı bir parçadandır.
Evet sistemin çalıştığına eminim sadece ekrana görüntü alamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı