Sapphire RX590 kartta CBP2077 çöküyor

aydin182

Hectopat
Merhaba Sapphire RX 590 ekran kartım var. Oyunlarda performans alamıyorum. Cyberpunk 2077 yükledim kaplamalar falan yüklenmiyor oyundan atıyordu. Belki oyundan kaynaklıdır dedim ama şimdi Death Stranding yükledim onda da aynı problem var özellikle ara sahnelerde sürekli çöküyor oyun kapanıyor. Driverları da sitesinden indirip yüklüyorum ama bir türlü sonuç alamadım. CS:GO falan oynuyorum onlarda problem yok. Ne yapabilirim?

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ekran kartı belleği arızalı ya da VRAM ve sistem belleği yetersiz geliyor ve oyundan atıyor. Diğer sistem özellikleri nedir?

Ya ekran kartı belleği arızalı ya da VRAM ve sistem belleği yetersiz geliyor ve oyundan atıyor. Diğer sistem özellikleri nedir?

Ryzen 1600
Gigabyte S2H
16 GB RAM.
500GB NVMe.

Diğer oyunlarda atmayıp yüksek grafikli oyunlarda atma sebebi driverlar mı acaba anlayamadım. Kaplamalar her defasında problemli oluyor belli bir dk sonra atıyor oyundan.

Ryzen 1600
Gigabyte S2H
16 GB RAM.
500GB NVMe.

Diğer oyunlarda atmayıp yüksek grafikli oyunlarda atma sebebi driverlar mı acaba anlayamadım. Kaplamalar her defasında problemli oluyor belli bir dk sonra atıyor oyundan.

Hocam FurMark ve Unigine benchmark testleri ile ekran kartını test eder misin acaba?

Hocam FurMark ve unigine benchmark testleri ile ekran kartını test eder misin acaba?

Dediğiniz uygulamaları indirip testler yaptım tam doğru mu bilmiyorum ama bir kontrol eder misiniz rica etsem.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    51,6 KB · Görüntüleme: 13
  • Superposition_Benchmark_v1.1_8883_1670237198.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_8883_1670237198.png
    610,6 KB · Görüntüleme: 17
Dediğiniz uygulamaları indirip testler yaptım tam doğru mu bilmiyorum ama bir kontrol eder misiniz rica etsem.

Hocam Unigine Superposition'da ayarları en yükseğe alır mısın, ekran kartı VRAM'inin tamamına yakınını kullanması lazım, eğer bu şekilde benchmark aniden kapanmazsa o zaman sistem belleğinden şüpheleniyorum.

Hocam unigine superposition'da ayarları en yükseğe alır mısın, ekran kartı VRAM'inin tamamına yakınını kullanması lazım, eğer bu şekilde benchmark aniden kapanmazsa o zaman sistem belleğinden şüpheleniyorum.

Tam bilmediğim için ilkte ayar değiştirmeden yapmıştım. Şimdi benchmark sekmesindeki en yüksek ayar olan 8K yı seçerek yaptım testi. Aniden kapanma falan olmadı.

Dosya Ekleri

• Superposition_Benchmark_v1.1_1527_1670324919.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_1527_1670324919.png
    605,4 KB · Görüntüleme: 16
Tam bilmediğim için ilkte ayar değiştirmeden yapmıştım. Şimdi benchmark sekmesindeki en yüksek ayar olan 8K yı seçerek yaptım testi. Aniden kapanma falan olmadı.

Karta sorun yok gibi görünüyor hocam, bir de sistem belleğini test eder misin, Windsows bellek test aracıyla Windows aracı hata bulmazsa Memtest ile.

Bir de şu videodakileri dener misin hocam belki işe yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Karta sorun yok gibi görünüyor hocam, bir de sistem belleğini test eder misin, windsows bellek test aracıyla Windows aracı hata bulmazsa Memtest ile.

Bir de şu videodakileri dener misin hocam belki işe yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlginiz için çok teşekkür ederim bir deneyeyim bakalım belki bu videodaki şeyler çözüm olur.

Arkadaşlar oyun fark etmeksizin yüksek gereksinimli oyunların hepsinde belli bir zaman sonra atmaya başladı çözüm arıyorum hala yardımcı olabilecek var mı? :(

Arkadaşlar oyun fark etmeksizin yüksek gereksinimli oyunların hepsinde belli bir zaman sonra atmaya başladı çözüm arıyorum hala yardımcı olabilecek var mı? :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı