Sapphire yeni çıkacak Navi'yi sızdırdı

Sapphire'ın pazar menajerinin dediklerine göre Vega 56 ve Vega 64 gibi 2 yeni Navi çıkacak. Bu kartların fiyatları ise 400 Dolar ile 500 Dolar olacak. Öncelikle bu kartların çok güçlü olması beklenmiyor. 400 Dolar olan ekran kartının adı Navi Pro olarak düşünülüyor, 500 olan ise Navi XT diye düşünülüyor. Kartların performansı ise; 400 Dolar olanın RTX 2060'ı geçeceği, 500 olanın ise RTX 2070'i geçeceği bekleniyor. Ancak AMD'nin Radeon 7'yi en iyi kartları olarak göstermesi Navi'nin Radeon 7'den daha düşük bir performans verme ihtimalini doğuruyor.

hKqpxf673d0KvTPy.jpg

Bu arada Navi kartların GCN mimarisi olması bekleniyor. 2012'den beri aynı mimariyi kullanıyorlar.
Bu kartların RT desteklemesi beklenmiyor. Sapphire bu kartlarda ayrıyeten RT için özel çekirdekler bulunmayacak dedi. Büyük ihtimalle Navi 2'de RT göreceğiz. Ancak AMD, NVIDIA gibi kartlarında Ray Tracing yapılmasına izin verirse açabilir.

Kartların 27 Mayıs'da tanıtılması 7 Temmuz'da ise çıkması bekleniyor. (7NM olduğu için Temmuz ayı ve 7😀)

Kendi görüşüm: Özellikle insanlar tarafından abartılan Navi'nin fiyat konusunda pahalı olduğunu düşünüyorum. Eğer Navi Pro 400 Dolar olursa insanlar RTX 2060'a yönelecekler en azından 350 Dolar'a sunulması daha mantıklı olacaktır. Navi XT ise iyi gibi duruyor. RTX 2060'a OC yapıp bu kartların seviyesine çıktığı unutulmaması gerek. Kesinlikle fiyatın daha ucuz olması lazım.
RX 680'nin ise GTX 1660 ile GTX 1660 Ti arasında olmasını bekliyorum. GTX 1660 Ti ile yakın olabilir.

Kaynak: Sapphire Reps Leak Juicy Details on AMD Radeon Navi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayın sonuna doğru PC toplicaktim rx590 li rx680 i beklemem gerekir mi ne zaman çıkar fiyatı ne olur o çıkınca rx590 ucuzlar mi cevap verirseniz sevinirim
RX 680'nin Temmuz'un 7'sinde ya da Ağustos'un 1-2. haftasında çıkacağı düşünülüyor. GTX 1660 Ti'yi ucuz yakalarsanız onu alın. Ne olacağı belli değil size bağlı, performans konusu bile belli değil bence 27 Mayıs'a kadar bekleyin. Tanıtıldığında performansı da ortaya çıkmış olacak.

2070 i geçen bir kart için 500$ normal denilebilir ama 2060 ile 2070 arası için 400$ çok iyi değil. Umarım 400 dolardan daha ucuza çıkar.
2070 i geçen bir kart için 500$ normal denilebilir ama 2060 ile 2070 arası için 400$ çok iyi değil. Umarım 400 dolardan daha ucuza çıkar.
Fakat youtube da bir yorum gördüm. Bu bahsedilen dolar Singapur Doları olabilir mi? Eğer öyle olursa kartlar 290 USD ve 350-360 USD olur. Bunce beklentiden sonra AMD nin gidip o fiyatlara kart çıkaracağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı