Şarj soketi değişince telefonu şifreliyorlar mi?

Poette

Femtopat
Arkadaşlar telefonun şarj soketi bozuldu değiştirmeye gittim önce bir tamirciye gittim 100TL dedi yaptırmadım garantiye gittim sadece şarj soketi değişecek bana dedikleri şey şu yapıldığı zaman arayacağız sızı. "telefonun içindeki her şey sıfırlandı kabul ediyor musunuz" dedi "neden?" diye sordum abla sadece telefon açılmıyor sıfırlamak gerek dedi. Tamam dedim merak ettim çok şarj soketi değişince telefonu şifreliyorlar mi?

ArıcanSoft

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar telefonun şarj soketi bozuldu değiştirmeye gittim önce bir tamirciye gittim 100TL dedi yaptırmadım garantiye gittim sadece şarj soketi değişecek bana dedikleri şey şu yapıldığı zaman arayacağız sızı. "telefonun içindeki her şey sıfırlandı kabul ediyor musunuz" dedi "neden?" diye sordum abla sadece telefon açılmıyor sıfırlamak gerek dedi. Tamam dedim merak ettim çok şarj soketi değişince telefonu şifreliyorlar mi?

Şifrelemezler.

monurts

Hectopat
Süper Moderatör
Şifreliyorlar mı derken neyi kastettiğinizi anlamadım? Sıfırlıyorlar mı yazmaya çalışmış olabilir misiniz? Servisler telefonları tamiratta sıfırlarlar, gerekli testleri temiz yazılımla yapmak için.

HaciOsman

Kilopat
Yer
Andromeda Galaksi

Normalde sıfırlanmaz batarya soket vs değiştirince. Demek ki telefonda bir şey olmuştur ondan sıfırlanmıştır.

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Tüm elektronik ürünlerin servis politikasında vardır, servise giden ürünü gereksiz bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlarlar. Telefon, Bilgisayar, Tablet vs. Bunu yapma deseniz bile yaparlar, aksi halde kabul etmiyorlar. Tabi bazı istisnalar da olabilir, o da servis elemanına bağlı.

Sizin şifreliyorlar diye anladığınız sanırım servis elemanı size "Telefonda şifre varsa sıfırlarız." demiştir, siz de yanlış anladınız veya o yanlış söyledi.

AGEVRX

Centipat
Makaleler
1
Yer
MG
Servise giden her ürünü sıfırlıyorlar batarya değişmeye gitse bile. Neden sıfırladıklarını bilmiyorum.

KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) gereğince teknik servisler aldıkları her cihazı sıfırlayarak işleme başlamak zorunda ayrıca test etmeleri için telefonu açmaları gerekiyor Şifrenizi istemeleride yasak.

KS
KS
Poette

Poette

Femtopat
Şifreliyorlar mı derken neyi kastettiğinizi anlamadım? Sıfırlıyorlar mı yazmaya çalışmış olabilir misiniz? Servisler telefonları tamiratta sıfırlarlar, gerekli testleri temiz yazılımla yapmak için.
Hocam sadece soket değişecek orda duran abla telefona baktı sıfırlamak dedi sorunu dinlemedi sonra gercek eleman geldi ve beni dinledi abla da araya girdi sorumun cevabını alamadım ondan buraya yazdım belki bilen biri vardır

Yukarı