Şarjı sıfırlanmış S20 FE bataryası zarar görür mü?

564300

Decipat
Telefonumun şarjı 0 ve kapalı 3-4 gündür böyle ve şarjı %10'un altındayken bir kere yeniden başlatıldı telefon o kadar.
Bataryanın kapasitesinin hepsini kullandığımızda zarar görür diyorlar ya telefon S20 FE Snapdragon Li-Ion Pil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen susuz bir şekilde 3 gün yatsan ne olur? En kötü ihtimal ile ölürsün ama ölmezsen su içip tekrar yaşamaya devam edersin. Batarya da tam olarak böyle. Eğer voltajı yediğinde kendine gelirse kullanmaya devam edersin :)

Merhaba bu tür cihazlarda şarjı %15 altına düşürmek pek tavsiye edilmez fakat 1/2 kez düşse kayda değer bir sorun yaratmaz.
Normalde 20 altına düşürmem ilk defa oldu böyle ve hâlâ şarja takmadım.

Sen susuz bir şekilde 3 gün yatsan ne olur? En kötü ihtimal ile ölürsün ama ölmezsen su içip tekrar yaşamaya devam edersin. Batarya da tam olarak böyle. Eğer voltajı yediğinde kendine gelirse kullanmaya devam edersin :)
Anlamadım?

Cumartesi günü takacağım telefon salı gününden beri kapalı 0 oldu kapandı. Batarya zarar görmemiştir değil mi? İlk defa deşarj olacak telefon ilk şarj döngüsü 0-100 arası.

Zarar göreceğini çok sanmıyorum. 2 sene yatan lityum lion pillerim oldu tekrar şarj etmek istediğimde sorunsuz şarj oldular.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı