Şarkı söylemeyi sevmek

MegaManX

Kilopat
Katılım
17 Ocak 2014
Mesajlar
1.954
Makaleler
23
Yer
Ankara
Merhaba. Şarkı söylemeyi seviyorum hani buradaki aslında herkes sesimi sevmedi desem yalan olur. Yorumlara tekrar baktımda, sevenleri de var ama az sayıda. Sesime güzel diyenleri, zorladığım bile oluyor peki nasıl? Onlara şunu diyorum; "Beni kırmamak için bana yalan mı söylüyorsun?" diye sürekli baskı yapmama rağmen, gerçekten sevdiklerini söyleyenler de var aslında. Ama bir şey farkettim, KontrTenor olma ihtimalim var ki bu çok nadir bir ses. Ancak, bir sesin nadir olması, onu iyi kılmaz. Eğitim almadan, hiçbir şey dört dörtlük olmuyor. Benim açıkçası bedavaya ses eğitmenine ihtiyacım var ama yok. İlla ki para istiyorlar. Ses tonumu sevmeseniz bile, en azından yükseklere kadar çıkabilen bir sesim var. Bir erkek için yeteri kadar yüksek sesim olduğunu düşünüyorum hele ki eğitim almamış bir sesle. Zaten 18 yaşındayım daha. Ses 27 yaşıma doğru, kalınlaşacakmış bunu öğrendim birilerinden ama bir Bariton kadar kalınlaşacağını hiç sanmıyorum çünkü, Bariton sesli olduğumu düşünmüyorum. Benim birçok yaptığım eksikliklerim var aslında. Mesela insanlara sordum da, "Sesine uygun şarkı seçmiyorsun. Senin sesine uygun birçok şarkı var oysaki." diyenler var bana. Olabilir evet sonuçta şarkıcılık sektörüne yeni yeni giriyorum. Bu arada, KontrTenor olma ihtimalim çok yüksek çünkü, Falsetto sesim birinin Falsetto sesine benziyor. Aşağıda, benim kız gibi sesim ile, bir operacı KontrTenor'ün videolarını ekleyeceğim. Ton bakımından benzerlik göstermesi, KontrTenor olma ihtimalimi arttırıyor. Ton bakımından seslerimiz benziyor fakat, ben eğitimli değilim ve nefesimi doğru kullanmayı bilmezken, opera sanatçısı sesiyle birlikte nefesinide kullanmayı biliyor.

Bu benim falsetto sesim sadece birkaç saniyeliğine çıkartmıştım bu sesi.

Bu da KontrTenor arkadaşımızın Falsetto sesi.

Ton olarak benzerlik var ama ikimizin uyguladığı nefes alıp veriş şeklinden tutun, uygulanan metotlar, taktikler tamamen farklı. Nefes kullanımı diyip geçmeyin, doğru şarkı söylemeyi eğitimle öğrenince daha önce kötü duyulan sesi, daha iyi duyurabiliyor.

NOT: Bu mikrofonu satın aldığımda, yakında müzik kanalımdaki tüm videolarımı silip, full temiz başlangıç yapacağım. Mikrofonum kötü olduğu için, hiç önem vermeden acele denemeler yapıyordum. Beğenmemenizi normal kabul ediyorum bu yüzden. Alacağım mikrofonun ses testleri, aşağıdaki Podcastage arkadaşımızın yaptığı test videosundadır.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı