Şarkı sözü satmak

teknoz

Centipat
Daha fazla  
Ben ilginç damar komik şarkı sözleri yazdım bunları nasıl satabilirim? Özellikle Hadise gülşen demet gibi şarkıcılara göre oldu. Bunları satma yolları istenecek fiyatları vs bilen varsa yazabilirse sevinirim.

Ben ilginç damar komik şarkı sözleri yazdım bunları nasıl satabilirim? Özellikle Hadise gülşen demet gibi şarkıcılara göre oldu. Bunları satma yolları istenecek fiyatları vs bilen varsa yazabilirse sevinirim.

Bir armonik dizi üzerinde prozodi kurallarına göre iş yapmadıysanız; şiir ya da düz yazıdır o yaptığınız. Şarkı sözü değil.

Hocam menajerleri falan varsa ulaşabilirsiniz ama o sanatçıların başkalarından şarkı sözü satın alacağını düşünmüyorum, kalbinizi kırmak istemedim lütfen yanlış anlamayın.
Tam tersi, aslında hep başkalarından alıyorlar. ( Yazdırıyorlar desek daha doğru )

Bir armonik dizi üzerinde prozodi kurallarına göre iş yapmadıysanız; şiir ya da düz yazıdır o yaptığınız. Şarkı sözü değil.

Armonik dizi üzerinde prozodi kurallarını açabilir misiniz? Ben tamamen kafiyeli uyumlu ve damar sözler yazmaya gayret ettim.
Ben müzik prodüksiyon işi yapıyorum tanıdıklarım var. İsterseniz numaralarını verebilirim. Ben de iş olarak yapıyorum onlar da yani eğer sözler kaliteliyse iyi para vereceklerdir.

İsterseniz size göndereyim pazartesi akşamı ve gelecek hafta Hadise'ye demet akalına gülşene veya menajerlerine gösterirsiniz ve sattığınız ücretin yarısını size komisyon olarak verebilirim ne dersiniz?

Armonik dizi üzerinde prozodi kurallarını açabilir misiniz? Ben tamamen kafiyeli uyumlu ve damar sözler yazmaya gayret ettim.

İsterseniz size göndereyim pazartesi akşamı ve gelecek hafta Hadise'ye demet akalına gülşene veya menajerlerine gösterirsiniz ve sattığınız ücretin yarısını size komisyon olarak verebilirim ne dersiniz?

Efendim Hadise gibilere ne ben ne siz ulaşamazsınız daha küçük kişilere gidebilir anca.

Bir şey bulamadım bana açıklasanız?

Mevzu en başta sizin sandığınız şekilde olmuyor.
Daha önceden yazılan "yazıların bestelenmesi" (Sözlerin demediğime dikkat edin)diye bir şey yoktur. Sizin önceden yazdığınız yazılar hiç bir şarkıya uymaz.

Müzik üzerine doğaçlama melodiler düşünülür ve daha sonra o doğaçlamalara karşılık gelecek kelimeler seçilir. Sözleri yazan/yazacak kişinin besteci ile birlikte çalışması gerekir.

Buna göstereceğim bir Türkçe kaynak yok ama vereceğim örnekler ile konuyu anlarsınız.

1. Aşama: Altyapı
Sadece akor yürüyüşleri kabaca bir altyapı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Aşama: Doğaçlama
Burada Sözler yoktur ve belli değildir.
"Dub-daba " "lay-lay" ve benzeri şekillerde sözlerin gelmesi gereken yerler doğaçlanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3. Aşama Final

Doğaçlanan melodiler yerini uygun hecelere denk gelecek şekilde kelimeler konur. Ve şarkının son hali kaydedilir.

Geri
Yukarı