SATA 2 Anakarta SSD Almak Mantıklı mı?

THEMSİ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat. SATA 2 destekli anakartım var. Samsung EVO 250 GB SSD almak mantıklı mı? SATA 2 ile kullanırsam, çok performans kaybı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer elinizdeki bilgisayar çok yavaşsa, yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız almanız mantıklı olur. İdareten SSD'yi şimdi kullanırsınız, yeni sistem topladığınızda SSD'yi o bilgisayara aktarırsınız. Bilgisayar almadan önce SATA 1 destekli dizüstü bilgisayarımda aynı SSD'yi kullandım, SATA 1 olmasına rağmen oldukça iyi bir performans gösterdi. Kaldı ki SATA 2, SATA 1'den çok daha hızlı. Eğer elinizdeki bilgisayar hız konusunda gerçekten dayanılmaz bir haldeyse alın, idare edebiliyorsanız çok acil olduğunu düşünmüyorum.

Eğer elinizdeki bilgisayar çok yavaşsa, yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız almanız mantıklı olur. İdareten SSD'yi şimdi kullanırsınız, yeni sistem topladığınızda SSD'yi o bilgisayara aktarırsınız. Bilgisayar almadan önce SATA 1 destekli dizüstü bilgisayarımda aynı SSD'yi kullandım, SATA 1 olmasına rağmen oldukça iyi bir performans gösterdi. Kaldı ki SATA 2, SATA 1'den çok daha hızlı. Eğer elinizdeki bilgisayar hız konusunda gerçekten dayanılmaz bir haldeyse alın, idare edebiliyorsanız çok acil olduğunu düşünmüyorum.
Yani PC ortalama kaç saniyede açılır? SATA 2 ile Samsung EVO 250 GB + Intel i5 3470 işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı