Sata 2 Ara Biriminde SSD Performansı Nasıldır?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi SATA 2 anakartta SSD kullanan arkadaşlarımız var ise onların tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Anakartım SATA 2 destekli ve SSD almayı düşünüyorum, SSD alacağım almasına ama okuma ve yazma hızları dışında her hangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım? Kısaca SATA 2 + SSD beni uçurur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata 2 Foxconn H55MXV anakart ile Kingston V300 kullanan arkadaşım var. Sistemini tanıyamadığını söylüyor. Son derece hızlandı sistemi. Elbette arada bir performans kaybı var Sata 3'e kıyasla ama mekanik disk kullanan birisiyseniz, sisteminiz uçacaktır.

Ben çok çok fark olduğunu düşünmüyorum. SSD her türlü farkını koyuyor. Ben Sata 2 de' kullandım SSD'i, gerçekten ciddi anlam da fark oluyor.

Yorumlarınız için teşekkürler. Benim en çok merak ettiğim konu okuma yazma hızı dışında başka ne kayıplarımız oluyor?

Samsung 850 evo 250 gb aldım yeni bilgisayarımı eskisine göre bayağı hızlandı fakat 2 portundan sata 3 portuna göre aldığın verimin yarı kadarını alabiliyorsun benim sata2 portu ile alabildiğim en yüksek hız okuma yazma olarak 280 mb/s civarı normalde 500 civarı alınabiliyor.

Ben sata 2 portunda kullanıyorum. Hdd' ye göre bayağı bir performans farkı var tabi ama sata 3 olsa daha iyi olur. Bu ay değiştircem anakartı hayırlısıyla.

Hızdan başka bir etkisi yok. Benim ssd 550 mb okuma yarısını alıyorum değer olarak. %50 daha yavaş sadece.

Arkadaşlar bugün 120 GB samsung 850 evo ssd alıp sisteme taktım, sistem harbiden baya hızlandı fakat Samsung Magician programı ile benchmark'tan aldığım sonuçlar vaad edilenin yarısı kadar çıktı. Tabi bu sata 2 arabirimi kullanmamdan kaynaklanıyor. Verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum zira çok tatmin edici bir performans artışı oldu, almayı düşünen arkadaşlarımıza öneririm. Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı