SATA 2 SSD önerisi

MızraklıAdam

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 geçtim. Her şey iyi güzel ama bıktım artık bu HDD'den. Şu anki HDD'm budur: Toshiba MQ01ABF050.
Buna uygun bir SSD arıyorum, SATA 2.0

Anakart bilgisini de verir misiniz? SATA 2.0 SSD yok benim bildiğim, ki zaten SATA2.0 destekli bir anakartınız varsa bile SATA 3.0 SSD'de taksanız anakartın izin verdiği ölçüde yararlanırsınız.

Büyük ihtimal bütçeniz az. Patriot Brust alabilirsiniz. Paranıza göre 120 veya 240 güzeldir. Samsung ve Patriot harici şahsen önermiyorum diğerlerinin hataları olabiliyor. SSD kumar gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart bilgisini de verir misiniz? SATA 2.0 SSD yok benim bildiğim, ki zaten SATA2.0 destekli bir anakartınız varsa bile SATA 3.0 SSD'de taksanız anakartın izin verdiği ölçüde yararlanırsınız.

Anakartta adında ARÇELİK A.Ş. Yazıyor ama laptopun modeli Grundig GNB-1584A1I5.
Bütçeniz ne kadar?

150 - 200TL arası ama 250'ye kadar yükseltebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta adında Arçelik'a. Ş. Yazıyor ama laptopun modeli Grundig GNB-1584A1I5

Dediğim gibi hocam hangi SATA SSD'yi alırsanız alın anakartın sınırları ne kadarsa ancak o kadar hız alabilirsiniz. Mesela benim ASUS P5QD Turbo model anakartım SATA 2.0 destekliyor ve ben ona Samsung 870 EVO almıştım. 250MB/s okuma alırken 235MB/s yazma hızı alıyordum. Halbuki SSD 500MB/s'lere kadar destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı