Sata 3 7200 RPM vs SATA 6.0Gb/S 5900 RPM

Mqa

Decapat
Şuan faal durumdaki masaüstü bilgisayarımda Samsung 970 Evo NVMe M.2 SSD mevcut.
Ben buna ek olarak bir tane HDD almak istiyorum ve 2 ürün arasında kaldım.

1.Ürün; Captcha Verification

2.Ürün Captcha Verification

Tamam Sata 6.0Gb/S daha hızlı ama, sizlere sormak istediğim; İki ürün arasında RPM farkı var. Yani Sata 3 7200 RPM mi yoksa Sata 6.0Gb/S 5900 RPM mi ?

Bu ürünler arasından hangisini almalıyım?

Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten ikisi de 6gb/s arabirim hızına sahip, ikisi de sata 3, rpm hızı yüksek olanı almak daha mantıklı.

Ayrıca attığınız 5400 RPM çok pahalı onun fiyatına 7200 RPM ve 2 TB HDD'ler var.
örnek;
buna bakabilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi RPM fazla olması iyi bir durum. Ama tam olarak anlayamadığım bu iki HDD de 1 TB ve RPM si az olan daha pahalı. Onun sebebi nedir acaba? Sadece Sata 6.0B/S olması mı ?

Cevaplar için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi RPM fazla olması iyi bir durum. Ama tam olarak anlayamadığım bu iki HDD de 1 TB ve RPM si az olan daha pahalı. Onun sebebi nedir acaba? Sadece Sata 6.0B/S olması mı ?
Sanırım Ironwolf Nas server lar için kullanılan bir harddisk, yani sen harddiski oyun için kullanacaksan barracuda alman daha mantıklı, server için kullanacaksan ironwolf daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı