SATA güç kablosunu SSD'ye takılmıyor

Aynı şekil açıklığı kablonun ucunda da olacak. SSD' deki L şekline o kablodaki boşluğu oturttuğunuzda uyması gerekiyor.

@STE1N tuhaf olan zaten iki girişin de uyması 😃

Aynı şekil açıklığı kablonun ucunda da olacak. SSD'deki l şekline o kablodaki boşluğu oturttuğunuzda uyması gerekiyor.

Evet, dediğin şekilde yaptım baş kosımları oturuyor ama bastırınca içine oturmuyor en iyisi ben bilgisayarcıya göstereyim 😅

Arkadaşımız yeterince ittirmiyor.

Arkadaşımız yeterince ittirmiyor sanırım.

Hocam vallahi biraz bastırıyorum ama yok yani diğer türlü tüm gücümü vermem gerekecek oda tehlikeli olmaz mı?

Sata power kablosunun ssdyi yeterince tutup tutmadığını kontrol ettiniz mi? Kabloyu taktığınızı varsayarak SSD' nin çalışıp çalışmadığını iyice bir kontrol ediniz hocam. Montaj videolarına illa ki bakmışsınızdır diyerek hiç oralı olmuyorum.

@Pecx bir videoda yaptığınız işlemi gösterir misiniz?

SATA Power kablosunun SSD'yi yeterince tutup tutmadığını kontrol ettiniz mi? Kabloyu taktığınızı varsayarak SSD'nin çalışıp çalışmadığını iyice bir kontrol ediniz hocam. Montaj videolarına illaki bakmışsınızdır diyerek hiç oralı olmuyorum.

Hiç tutmuyor maalesef direk çıkıyor, montaj videolarını izledim videolarda direk fazla güç uygulamadan takabiliyorlardı ama ben tüm gücümü vermeme rağmen oturtturamadım sakatlık çıkmaması adına bilgisayarcıya göstermem daha iyi olacak gibi yardımlarınız için çok teşekkürler.

@Pecx hocam bir video paylaşsanız bir yanlışınız varsa, yanlış kablo takıyorsanız anlarız hem daha iyi vs. vs.

Geri
Yukarı