Satılan Windows 10 Keyleri Güvenilir mi?

mustafaYcolak

Hectopat
Yer
Üsküdar, İstanbul
Daha fazla  
Bugünlerde Windows 10'a tekrar geçmek istiyorum. Fakat artık yükseltme imkanım yok. Win 10'un fiyatları da dudak uçuklatacak seviyede. Ancak e-PTT AVM ve birkaç sitede lisans anahtarı satılıyor ve fiyatları inanılmaz ucuz. Bu ürünler :
1-Güvenilir mi ?
2-Orijinal mi ?
3-Orijinal ve güvenilirse , Microsoft'un kendi mağazasıyla arasındaki bu fiyat uçurumunun sebebi nedir?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her satıcıyı tek tek bilemem ama birçok satıcı ve ürün anahtarları güvenilir. Çoğu kişi bu tip OEM ürün anahtarlarını kullanıyor zaten. Satıncının yorumlarına mutlaka bakın. Ucuz olma nedeni de hem Microsoft daha ucuza veriyordur hem de vergileri çok az veya yok.
Telif, kargo, gümrük vergisi gibi birçok ücretten muaflar.

Ben farklı bir teknoloji sitesinde Microsoft ile yapılan bir röportajı okudum, orada denmiş ki bu ucuza satılan bu lisanslar çalıntıymış ve tespit edildiğinde iptal ediliyormuş, ben Microsoft Store sitesinde canlı sohbet ile müşteri hizmetlisi ile görüştüm, o da aynı şeyleri söyledi.

Ben farklı bir teknoloji sitesinde Microsoft ile yapılan bir röportajı okudum, orada denmiş ki bu ucuza satılan bu lisanslar çalıntıymış ve tespit edildiğinde iptal ediliyormuş, ben Microsoft Store sitesinde canlı sohbet ile müşteri hizmetlisi ile görüştüm, o da aynı şeyleri söyledi.
Alakası yok. Sallamayı seven birisi tarafından kandırılmışsınız. Bu OEM ürün anahtarları Microsoft tarafından onaylanmış ve güvenilir ürün anahtarlarıdır.

Bu anahtarların ucuz olmasının başlıca sebebi, Microsoft tarafından müşteri desteği alamamaları. İkinci sebepse, tek kullanımlık değil de, tek PC'de çalışıyor olmaları ama bunun için de çözüm var :)

Diyelim 20 TL'ye satın aldığınız bir anahtar ile kurulum yaparken, mutlaka Microsoft hesabınızla oturum açın ve aktivasyon işlemi bu hesap üzerinden yapılmış olsun. Böylece, Microsoft sizin hesabınız için size özel farklı bir anahtar üretecek ve Windows'u kurarken kullanmış olduğunuz anahtarı bununla değiştirecek. Bu yeni anahtarı da ProduKey, RW-Everything vb. programlarla öğrenebilir ve sonraki Windows kurulumlarınızda aynı Microsoft hesabıyla kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı