Satın Alınan Steam Hesabının Güvenliği

Makaleler
15
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar.

6 Temmuz'da seckinhesap.com adlı siteden 6 digit ve 16 yıllık Steam hesabı satın aldım. Hesabı 3 aydır sorunsuz kullanıyorum. Hesabın ilk e-posta adresi bende, aldığımda hesap ayrıntılarında da hiçbir ödeme geçmişi yoktu. Hesap sıfır görünümlüydü, topluluk profilini bile ben oluşturdum. Lakin İçinde Half-Life Platinum Pack aktifleştirilmişti.

Neyse, hesapta yaklaşık 1000 TL tutarında kendi kartımla harcama yaptım (CS:GO eşyaları, Steam rozet işlemek için kart setleri vs.) Yani görünürde ilk harcamayı yapan bendim ve ilk e-postası da elimde. Lakin Steam desteğe deneme amaçlı yazdığımda hesabı kurtarmak için ilk seçeneğin Half-Life Platinum Pack'in CD Key'i olduğunu söylediler. Bu hesabı ilk aldığımda da bana CD Key hakkında bir bilgi teslim edilmedi. Bu da benim kafama takıldı. Bu, hesabın ilk sahibi olan ve CD Key'i bilen insanın hesabı rahatça geri alabileceği anlamına geliyordu. Ama hesabın ilk e-postası, ilk harcaması bana ait. Şimdi sorum şu:

3 aydır sorunsuz kullandığım, o kadar para harcadığım, neredeyse tüm bilgileri bende olan bu Steam hesabının Half-Life Platinum Pack'inin CD Key'ini bilen bir adam rahatça geri alabilir mi? (Tekrar söylüyorum ilk e-posta adresi bende, mobil doğrulayıcı açık. Hepsi tamam.)

Hesap 2003 yılı açılışlı, geri alınma riski az diyelim ama ilk sahibi benim şöyle bir hesabım vardı deyip CD Key'le alabiliyor herhalde hesabı. Desteğe bana CD Key'i temin etmelerini de söyledim, mümkün olmadığını söylediler. Hesabın en ilk kurtarma bilgisinin bu olması da garip geldi bana. (İlk e-posta vs. bende varken.)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-10-15-00-32-45-1.png
    Screenshot_2019-10-15-00-32-45-1.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 578
  • Screenshot_2019-10-15-00-35-42-1.png
    Screenshot_2019-10-15-00-35-42-1.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 573
  • Screenshot_2019-10-15-01-09-45-1.png
    Screenshot_2019-10-15-01-09-45-1.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 544
Son düzenleyen: Moderatör:
Hesap satmak, almak veya takas yapmak yasak. Eğer Steam'e hesabı satın aldığınızı söylerseniz ve herhangi bir kanıt verirseniz, hesaba ceza verirler. İlk sahibi istedikleri anahtarı verirse de geri almanın önemli aşamalarından birini tamamlamış olur. Sadece anahtar vermek yetmiyor. Başka bilgiler de istiyorlar. Anahtar büyük ihtimalle kutulu bir kopyanın içindedir ve onun fotoğrafını çekerse yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Diğer bilgileri siz de bilseniz, kutulu kopya asılı sahibi kanıtlıyor. Olur da hesabı geri alırsa siz de satın aldığınızı kanıtlarsınız. Kendi de bir daha satamaz, hesap da ceza alır. Kartınızdan izinsiz işlem yapıldı diyerek belki paranızı geri de alabilirsiniz.

Son düzenleme:
aga aynısı bana oldu 2.ye oluyor bende aynı sitedem alışveriş yaptım adama yazdım çalıntı hesaplar bunlar zaten biliyorum 2003 yılında steam tarafından hediye edildi diyor bana alırken boyle bilgi vermediler sımdı steam Wallet kodum olsa dahi steam cd keyi ıstıyolar half life platinum packin bende ona nasıl erıseyim 2 .ye oluyor 1 ay sonrasında yeni eposta acarak bı sekılde almıstım bende onca harcama yaptım hesaba csgo madalyalar turnuva pinleri falan 4000 saat vardı saati geçtım de onca param boşa gıdıcek ne yapıcam bılemıyorum

Ben yeni hesap açtım, aktarılabilen her şeyi takasla aktardım o hesapta devam ediyorum. Satma da satamam hesabı elimde kaldı. CS:GO hariç birkaç oyun var, hesap geri alınmaz ise yan hesap olarak kullanırım. Sırf CS:GO'da 10 yıllık/5 yıllık tecrübe jetonu geliyor diye asla alınmaz. Ben pişmanım aldığıma. Sana tavsiyem sen de yeni hesap aç, aktarılabilen her şeyi yeni hesabına aktar takasla. Aklın hesabın güvenliğinde kalmaz en azından. Kafan rahat olur.
Hesap satmak, almak veya takas yapmak yasak. Eğer Steam'e hesabı satın aldığınızı söylerseniz ve herhangi bir kanıt verirseniz, hesaba ceza verirler. İlk sahibi istedikleri anahtarı verirse de geri almanın önemli aşamalarından birini tamamlamış olur. Sadece anahtar vermek yetmiyor. Başka bilgiler de istiyorlar. Anahtar büyük ihtimalle kutulu bir kopyanın içindedir ve onun fotoğrafını çekerse yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Diğer bilgileri siz de bilseniz, kutulu kopya asılı sahibi kanıtlıyor. Olur da hesabı geri alırsa siz de satın aldığınızı kanıtlarsınız. Kendi de bir daha satamaz, hesap da ceza alır. Kartınızdan izinsiz işlem yapıldı diyerek belki paranızı geri de alabilirsiniz.

Dediklerinizde tamamen haklısınız ama burada 2003 yılından kalma bir key'den bahsediyoruz. Kimse elinde o key'i o kadar tutmaz. Hesaplar büyük ihtimal çalıntı olduğu için de satın aldığım sitede de CD key'ler mevcut değil büyük ihtimal. Hesap geri alınma ihtimali çok düşük olsa da yeni hesap açtım ve onu aktif olarak kullanıyorum. Cevap için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar,
6 Temmuz'da seckinhesap.com adlı siteden 6 digit 16 yıllık Steam hesabı aldım. Şu zamana kadar (3 ay) sorunsuz kullandım. İlk e-postası ben de, hesap ayrıntıları da hiçbir ödeme geçmişi yoktu vb. Hesap sıfır görünümlüydü topluluk profilini bile ben oluşturdum. Hesapta harcama vb. yok lakin İçinde Half Life Platinum Pack yüklü idi. Neyse içinde yaklaşık 1000 TL tutarında kendi kartımla harcama yaptım (CS GO itemler, Steam level için kart setleri vs. ) Yani görünümde ilk harcamayı yapan bendim ve ilk e mail de elimde. Lakin desteğe deneme amaçlı yazdığımda hesap kurtarmak için ilk seçeneğin Half Life Platinum Pack'in CD Key'i olduğunu söylediler. Bu hesabı ilk aldığımda da bana CD Key hakkında bir bilgi teslim edilmedi. Bu da benim kafama takıldı. Bu hesabın ilk sahibi olan ve CD Key'i bilen insanın hesabı rahatça geri alınabileceği anlamına geliyor herhalde. Ama hesabın e-maili, görünürde ilk harcaması bana ait. Şimdi sorum şu:
3 Aydır sorunsuz kullandığım, ONC'a para verdiğim, neredeyse tüm bilgileri ben de olan bu Steam hesabının half life Platinum pack'inin CD Key'ini bilen bir adam rahatça geri alabilir mi? (Tekrar söylüyorum ilk email ben de, mobil guard açık vs. hepsi tamam)
Hesap 2003 yılı açılışlı risk az diyelim ama ilk sahibi benim şöyle bir hesabım vardı deyip CD Key'le alabiliyor herhalde hesabı. Desteğe bana CD Key'i temin etmelerini de söyledim mümkün olmadığını söylediler. Hesabın en ilk kurtarma bilgisinin bu olması da garip geldi bana. (İlk email vs. ben de varken)
Konudan bağımsız birşey sorucam. Aynı site üzerinden bende yıllanmış bir steam hesabı almayı düşünüyorum. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım? 5 digit alıcam ve bunun doğruluğuna nerede bakabilirim, yani adamın beni kandırıp 6-7 digit bir hesap vermediğini nasıl kontrol edicem, teslimat süreci/süresi nasıl? Bilgilendirme amaçlı yardımcı olursan sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,
6 Temmuz'da seckinhesap.com adlı siteden 6 digit 16 yıllık Steam hesabı aldım. Şu zamana kadar (3 ay) sorunsuz kullandım. İlk e-postası ben de, hesap ayrıntıları da hiçbir ödeme geçmişi yoktu vb. hesap sıfır görünümlüydü topluluk profilini bile ben oluşturdum. Hesapta harcama vb. yok lakin içinde Half-Life Platinum pack yüklü idi. Neyse içinde yaklaşık 1000 TL tutarında kendi kartımla harcama yaptım (CS:GO itemler, Steam level için kart setleri vs. ) yani görünümde ilk harcamayı yapan bendim ve ilk e mail de elimde. Lakin desteğe deneme amaçlı yazdığımda hesap kurtarmak için ilk seçeneğin Half-Life Platinum Pack'in CD Key'i olduğunu söylediler. Bu hesabı ilk aldığımda da bana CD Key hakkında bir bilgi teslim edilmedi. Bu da benim kafama takıldı. Bu hesabın ilk sahibi olan ve CD Key'i bilen insanın hesabı rahatça geri alınabileceği anlamına geliyor herhalde. Ama hesabın e-maili, görünürde ilk harcaması bana ait. Şimdi sorum şu:
3 Aydır sorunsuz kullandığım, ONC'a para verdiğim, neredeyse tüm bilgileri ben de olan bu Steam hesabının Half-Life Platinum pack'inin CD Key'ini bilen bir adam rahatça geri alabilir mi? (Tekrar söylüyorum ilk email ben de, mobil guard açık vs. hepsi tamam)
Hesap 2003 yılı açılışlı risk az diyelim ama ilk sahibi benim şöyle bir hesabım vardı deyip CD Key'le alabiliyor herhalde hesabı. Desteğe bana CD Key'i temin etmelerini de söyledim mümkün olmadığını söylediler. Hesabın en ilk kurtarma bilgisinin bu olması da garip geldi bana. (İlk email vs. ben de varken)

CD Key geçmişinde Half-Life oyunları görürsün ve ücretsiz yazar. Aslında ücretsiz değil CD Key eklenerek Half-Life oyunları geliyor. Sahibinin geri alması için Half-Life aktivasyon kodu yeterli.

Tamamdır yeni hesap açtım. Guard ayarlamalarını vs. yaptım. Aktarabildiğim herşeyi takasla yeni hesabıma aktaracağım. Artık yeni hesapla sıfırdan başlayacağım. Bu hesabı da ara sıra kullanırım. Bu hesabın geri alınma ihtimali hesap çok eski olsa bile olduğu için yeni hesaba geçiş yapıyorum. Artık ne yapalım eskiden aklım varken eski hesabımı saçma bir nedenden sildiğime yanarım. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Geri alabildinmi

Merhaba arkadaşlar,
6 Temmuz'da seckinhesap.com adlı siteden 6 digit 16 yıllık Steam hesabı aldım. Şu zamana kadar (3 ay) sorunsuz kullandım. İlk e-postası ben de, hesap ayrıntıları da hiçbir ödeme geçmişi yoktu vb. hesap sıfır görünümlüydü topluluk profilini bile ben oluşturdum. Hesapta harcama vb. yok lakin içinde Half-Life Platinum pack yüklü idi. Neyse içinde yaklaşık 1000 TL tutarında kendi kartımla harcama yaptım ( CS:GO itemler, Steam Level için kart setleri vs. ) yani görünümde ilk harcamayı yapan bendim ve ilk e mail de elimde. Lakin desteğe deneme amaçlı yazdığımda hesap kurtarmak için ilk seçeneğin Half-Life Platinum Pack'in CD Key'i olduğunu söylediler. Bu hesabı ilk aldığımda da bana CD Key hakkında bir bilgi teslim edilmedi. Bu da benim kafama takıldı. Bu hesabın ilk sahibi olan ve CD Key'i bilen insanın hesabı rahatça geri alınabileceği anlamına geliyor herhalde. Ama hesabın e-maili, görünürde ilk harcaması bana ait. Şimdi sorum şu:
3 aydır sorunsuz kullandığım, ONC'a para verdiğim, neredeyse tüm bilgileri ben de olan bu Steam hesabının Half-Life Platinum pack'inin CD Key'ini bilen bir adam rahatça geri alabilir mi? (tekrar söylüyorum ilk email ben de, mobil guard açık vs. hepsi tamam)
Hesap 2003 yılı açılışlı risk az diyelim ama ilk sahibi benim şöyle bir hesabım vardı deyip CD Key'le alabiliyor herhalde hesabı. Desteğe bana CD Key'i temin etmelerini de söyledim mümkün olmadığını söylediler. Hesabın en ilk kurtarma bilgisinin bu olması da garip geldi bana. (ilk email vs. ben de varken)

Kanka gsri alabildinmi ayni sorunu yasiyorum.
Geri alabildinmi
Knk hesabın elinden gittimi

Geri
Yukarı