Satın alınıp oynanmayan oyunun ücretsiz olması

Yusuf Metin

Picopat
Katılım
9 Aralık 2020
Mesajlar
286
Bilgisayarı ilk aldığım zaman GTA 5 alıp oynamıştım sabahtan akşama kadar. Daha sonra ücretsiz verileceği haberini gördüm ama iade kabul etmediler.
Bir de EU4 var 14.75 e aldığım için ona çok pişman olmadım ama onu da aldığım gün sabahtan akşama kadar oynadım ve aynı gün bedava olacağı haberi geldi. Aynı olay 2 kez başıma geldiği için şu eu4 bedavaya verildiğinden beri oyun almıyorum.
 

kaiser soze

Hectopat
Katılım
13 Kasım 2019
Mesajlar
2.621
Çözümler
33
Ufak tefek (fiyat olarak) bazı oyunlarda bu durum oldu ama kesinlikle üzücü değildi. Mesela Metro 2033 Redux ve Metro Last Light Redux oyunlarını Steam üzerinden birkaç sene önce oldukça ucuz bir fiyata almıştım. Oynamadım uzunca bir süre. Fiyatların düşüklüğü, Steam odaklı oyun arşivi yapmam ve Epic Games'in aşırı dandik ve sorunlu sistemi yüzünden daha sonra Epic Games üzerinde beleş dağıtılmış olması benim için bir anlam ifade etmedi. Alan Wake oyunlarında da aynısını yaşadım. Ancak Metro'nun aksine Epic Games'te dağıtılmadan çok daha önce Steam'de oynayıp bitirmiştim. Yine olsa muhtemelen bu oyunları yine Steam'den alır oynarım. GTA V gibi pahalı oyunlarda aynı şeyi söyleyemem.
 

Yeni konular

Yukarı