Sattığım RAM çalışmıyor

Firostr

Kilopat
Daha fazla  
2 gün önce DDR3 Kingston marka bir RAM sattım elden. Ne yaptıysak alan kişinin bilgisayarında çalıştıramadık. Windows logosunda kaldığını, bazen ise kendi kendine yeniden başlattığını yazdı.

Sabah test edip satım işlemini gerçekleştirdim. RAM'in çalıştığından eminim.

Bugün başka bir bilgisayarda denemiş, RAM çalışmıyor diyor. Acaba statik elektrik falan mı oldu da bozuldu RAM? Ya da başka bir şey.
Ne yapacağımı bilemiyorum, kararsızım.

2 gün önce DDR3 Kingston marka bir RAM sattım elden. Ne yaptıysak alan kişinin bilgisayarında çalıştıramadık. Windows logosunda kaldığını, bazen ise kendi kendine yeniden başlattığını yazdı.

Bugün başka bir bilgisayarda denemiş, RAM çalışmıyor diyor. Acaba statik elektrik falan mı oldu da bozuldu RAM? Ya da başka bir şey.

Geri alıp deneme fırsatın yok mu?

Kullanıcının bilgisayarı aynı mı? Senin PC SE onun PC mi yani? Farklıysa senin bilgisayarına göre alınmış olduğu için söylediğiniz hatayı verecektir.

Al ve kendi sisteminde tekrar dene, çalışırsa alan kişinin sistemi ile uyumsuz olabilir. DDR3 RAM'lerde AMD, Intel farkı olabiliyor.

1 tane RAM'le mi çalıştırıyorsunuz 2 mi? eğer 2 farklı RAM takarsanız bilgisayar çalışmayabilir. Geri alıp deneme şansınız var mı?

150 TL'ye sattım, alırım RAM'i parasını geri veririm. Bir gün test eder tekrar satarım çalışıyorsa. Şu an kafam dolu biraz uğraşamıyacağım fazla.
1. nesil İ5 işlemci kullanıyor. Ben ise 4. nesil i3 sistemde kullanıyordum.
1 tane RAM'le mi çalıştırıyorsunuz 2 mi? eğer 2 farklı RAM takarsanız bilgisayar çalışmayabilir. Geri alıp deneme şansınız var mı?
Sadece sattığım RAM'i takıp denedi dediğim sorun devam etmiş.

Geri
Yukarı