Sattığım RX 550'i iade istiyor

thegunays411

Centipat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar ben bir GPU sattım birisine sattığım kartta sorun yoktu. Kişi teslim aldıktan 6 7 saat sonra beni aradı, kartın driver kurduktan sonra ekran da çizgiler çıkmaya başladığını iddia ediyor ve iade talep ediyor, sizce ne yapmalıyım?

Açamaz hocam. Çünkü ikinci el alışveriş olduğu için haliyle kendi adına faturası olmuyor bu durum da ürünü sizden aldığını kanıtlayamaz.
Bence de arkadaşın dediği gibi eğer sağlam olduğundan eminseniz iade almayın. Ben bu devirde 3. derece yakınıma inanmam.

Sağlam olduğunu biliyordum kartın güvenemiyorum dediğiniz gibi.
İşte bu yüzden 2. el alım/satım riskli. Karşındaki insanın insafına kalıyorsun çoğu zaman ki bir insanın insafına kalmaktansa aynı kafeste bir kaplanın insafına kalmayı tercih ederim. Bunu en aza indirmek için mümkün olduğunca çalıştığını göstererek satmak gerekiyor, uzak mesafeli satışlarda bunu göstermek zor.

Normalde evime çağırıp test bile yapardık lakin durumlar belli nasıl test edeceğiz ben zaten bu işin ticaretini yapmıyorum nasıl yapılması gerektiğini bilmediğin için böyle bir durum oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı