Savaşa katılmayan sivil yetişkin erkekler öldürülebilir mi?

KS
KS
meterobben

meterobben

Femtopat
Katılım
5 Ekim 2021
Mesajlar
90

ZCPS21

Decipat
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
3.572
Çözümler
3
Bölgeye göre değişir.
Orta Doğu, Afrika falan olursa umursayan olmaz ancak ileri medeniyetlerde bu olay yaşanırsa insanlık suçu olur.
 

Xallt

Decipat
Katılım
11 Kasım 2020
Mesajlar
1.714
Çözümler
4
Hocalarım çok sağ olun. Birazcık detaya girebilir misiniz? Nedenleri ve kaynaklar ile.

Konudan bağımsız olarak söylüyorum münazara kazanmak için görüşünü savunmak yetmez ekip olarak rakibin ne söyleyebileceğini düşünün ve bu düşünceyi çürütmeye çalışın. Hangi görüşü savunduğunuz önemli bile değil.
 

Jack of Blades

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
7.081
Makaleler
10
Çözümler
7
Siviller öldürülemez argümanı geçmişte binlerce defa yanlışlanmış durumda. Sözde medeni olduğunu iddia eden ülkeler bile yüz binlerce sivili tek bir bombardımanda hatta tek bir bombada katledebiliyor. Kısacası işin içinde savaş varsa en başta hümanizma ortadan kalkar, işin sonucunda da olamaz diye bir şey kalmaz.

Sırf kutsal kitapta bu toplumlar geçmiyor denilerek on milyonlarca sivil yerli katledildi. Sırf X dininden olduğu için milyonlarca sivil katledildi. Sırf göz dağı vermek ya da intikam almak için sadece sivillerin olduğu şehirler bombardımana tutuldu hatta ikisinde atom bombası atıldı. Sırf mahsulünün tamamını verip açlıktan ölmek istemiyor diye milyonlarca sivil çiftçi öldürüldü. Sırf aynı ideolojiye sahip olmadığı için bugüne kadar sivil olmayı bırak babalar/oğullar birbirlerini katlettiler. Kendi savaşı olarak görmediği için savaşa gitmek istemeyen insanlar zorla alıkonularak ölmesi için cephenin en önüne konuldu, kaçmaya çalışanlar vuruldu. Hâlâ siviller katledilemez diyenler var, katledilemez hali buysa... :D
 
Son düzenleme:

ItsAllGoodman

Megapat
Katılım
18 Ağustos 2020
Mesajlar
11.809
Makaleler
3
Çözümler
67
Eğer askerliğe uygunsa esir olarak işçi çalışması daha iyi. Cephe hattının arkasında bırakılan her düşman ülke vatandaşı, askerlere saldırabilecek potansiyel düşmanlardır.
 
Yukarı