Savcılıktan tebligat bekliyorum

PYCOPS

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar öncelikle, bir sorum olacak.
Bundan birkaç ay önce babam telefonum ile laptopumu kendine has sebeplerden dolayı savcılığa verdi. Savcılıktan dosyamı sorguladım. Takipsizlik verildi dosya kapandı dedi. Tabii hemen geri almaya gittim laptopu ve telefonu. Oradaki çalışan bana tebligat kağıdımın olmasının gerektiğini söyledi(cihazları geri alabilmem için). Savcılığa gitmeden bir hafta önce de e-tebligattan mesaj geldi ama tebligatı açamadım. Bana birkaç fikir verebilir misiniz?

Ya olayın özü şu arkadaşlar, babam cebimde not buluyor bizim arkadaş cebime not koymuş. Notta ta dalgasına 'tanrı seni korusun' yazıyor babam da bunu görünce sen tarikata mı üyesin falan dedi zaten biraz alkolik olduğu için düşünme yetisi yok. Gitmiş vermiş savcılığa o gün sabahı.

Babanın gönlünü hoş tut onunla iyi geçin babanın hakkını ödeyemezsin.

Dosyana bakan savcının katibine gidip durumu açıkla, sana emanetten eşyalarını geri alabilmen için bir müzekkere verir, o yazı ile emanet memurluğuna gidip eşyalarını teslim alabilirsin.

kanka almak sıkıntı değil alacağım zaten de bu tebligat işleri nasıl ilerliyor onu öğrenmek istiyorum
Takipsizlik kararı verildikten sonra taraflara tebligat çıkartılır ama oradaki arkadaş bunu kaç günde çıkarır bilemem. Posta vs. derken sana 1 hafta içinde ulaşması gerekir normalde. Tebligat dediğin şey yalnızca kararın sana gönderilmesi, sen zaten kararın ne olduğunu biliyorsun, beklemene gerek yok o yüzden. Bursa'da isen yardımcı olabilirim.

Maalesef Bursa'da değilim. Savcılığa gittim fakat bana elimde kağıt olmadığı için kağıt olmadan olmaz dedi ön büroda çalışan kadın. Ben de tebliği beklemeye başladım.
Arkadaşlar bilgisayarı sonunda alabildim. Mesajlarınız için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı