#saveralph

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
🥲

Markaları karalama kampanyası olduğunu düşünüyorum. İnsanların zaaflarından yararlanıyorlar.

Markaları karalama kampanyası olduğunu düşünüyorum. İnsanların zaaflarından yararlanıyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Pek karalama kampanyasına benzemiyor, tabii görmeden bilemeyiz ancak şu videoda gördüğüm bütün canlılar için hem acı çektim hem de ağlama raddesine geldim.

Bir daha bu tarz markalardan alışveriş yapmamaya da özen göstereceğim, çevreme de aynı şekilde söyleyeceğim. Sırf güzel gözüksün diye bir makyaj için onlarca can katlediliyorsa o güzel gözükmek değil hayvan katliamı yapmaktır benim için.

Çok doğru, bizden su tasarrufu, elektrik tasarrufu yapmamızı isteyenler aynı kişiler. Günde tonlarca litre suyu israf eden fabrikalar, iş yerleri, büyük markalar. Ama tasarruf bizden isteniyor.

Aynı şekilde bu canlıları bu duruma sokan kendileri fakat biz hapsetmişiz biz öldürüyoruz gibi davranıp insanın duyguları ile kendine daha çok kaynak alıyorlar.

Aynen böyle.

Instagram'da makyajın içinden geçen kim varsa paylaştı utanmadan. Kurban bayramına katliam deyip günlük hayatında et yiyenlerden farkları yok.

Alternatif yol göremiyorum ben.

Pek karalama kampanyasına benzemiyor, tabii görmeden bilemeyiz ancak şu videoda gördüğüm bütün canlılar için hem acı çektim hem de ağlama raddesine geldim.

Bir daha bu tarz markalardan alışveriş yapmamaya da özen göstereceğim, çevreme de aynı şekilde söyleyeceğim. Sırf güzel gözüksün diye bir makyaj için onlarca can katlediliyorsa o güzel gözükmek değil hayvan katliamı yapmaktır benim için.

Hocam bizim kullandığımız 1 parfümle hayvan kurtulacaksa onu da kullanmam. Mesele herkesin bu suçta eşit payı olmaması.

İnsanları bilinçlendimek için atıyorlar. Herhangi bir karalama yapmaya çalıştıklarını sanmıyorum. Sadece yüzündeki makyajı silince başka insana dönüşen insanların bile bunu paylaşması tuhaf geliyor.
Böyle deneklerin kullanılmasını bilmeme rağmen yine de üzüyor.

Geri
Yukarı