#saveralph

Ralph gider Mike gelir, o gider başkası gelir bu işin sonu yok. Video ile çözülecek iş değil. Bir düzen oturtturulmuş ve onun yolundan gidiliyor. Üzücü ama böyle.

Yav demişsiniz illa hayvana yapılması lazım, insana mı yapılsın yani? diye. Hayvan kullanmadan test yapan yüzlerce marka var. Onlar enayi mi? İlk sayfada atılan videoda gayet güzel anlatılmış. İyi bir yasa gelse fena olmaz ama kimin derdinde..

Yav demişsiniz illa hayvana yapılması lazım, insana mı yapılsın yani? diye. Hayvan kullanmadan test yapan yüzlerce marka var. Onlar enayi mi? İlk sayfada atılan videoda gayet güzel anlatılmış. İyi bir yasa gelse fena olmaz ama kimin derdinde..
Hayvan kullanılmıyorsa muhtemelen bu iş için yüklü miktarda para alan insan denekleri üzerinde deneniyordur. Eğer çok karşıysanız hayvan denek kullanılmasına buyrun, siz denek olun.

Hayvan kullanılmıyorsa muhtemelen bu iş için yüklü miktarda para alan insan denekleri üzerinde deneniyordur. Eğer çok karşıysanız hayvan denek kullanılmasına buyurun, siz denek olun.
Ben ne diyorum, sen ne diyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Markaları karalama kampanyası olduğunu düşünüyorum. İnsanların zaaflarından yararlanıyorlar.
Bu yıllardır olan bir durum ve daha önce de bu konuda çok sayıda çağrıda bulunuldu. Bazı firmalar hayvanlar üzerinde deney yapmaktan vazgeçtiler hatta onlar da ek reklam için ürünlerinin üzerinde bunu belirttiler. Yalnız hâlâ hayvanlar üzerinde deney yaparak, acı çektirerek ürün geliştiren çok sayıda firma var.

Hayvan kullanılmıyorsa muhtemelen bu iş için yüklü miktarda para alan insan denekleri üzerinde deneniyordur. Eğer çok karşıysanız hayvan denek kullanılmasına buyrun, siz denek olun.
Denek olmadan da başka şekillerde bunlar yapılabiliyor. Hayvan deneğini tercih eden firmaların tek odağı para, denek hayvanlarıyla bu süreci daha ucuza kapattıkları için bu yolu seçiyorlar. Kısacası "artık" bu bir zorunluluk değil bir "seçim" konusu. Her yıl yüz milyonlarca hatta milyarlarca dolarlık "kâr" açıklayan koca firmalar bu kâr marjını birazcık bile olsa düşürmemek için bunu yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı