Savunma sanayinde güncel mühendis maaşları

Savunma sanayideyim ben, net maaşımı, sirketi ve pozisyonumu söylemeyeyim ama comez de olsanız, deneyim sahibi de olsanız ilk giriş maaslari dolgundur, tatmin eder TR şartlarına göre. Her türlü sosyal imkanınız da olur.

Şirketten şirkete değişir tabii ki ama iste o ünlü şirketleri hepiniz biliyorsunuz. Sadece çalışma saatleri yoğun, en azından benim pozisyonum bu sekilde. Sabah 8, akşam 9 çalışıyorum mesaiyle birlikte. Şu anda aradayım :)
Teşekkürler cevabınız için. Dolgun maaş göreceli bir kavram olduğundan kendi maaşınız ve çalıştığınız yeri söylemesenizde nacizane üç aşağı beş yukarı sayılar vermenizde sakınca olmadığını düşünüyorum :) Bu konuyu merak eden diğer kişilere de yardımcı olmuş olursunuz malum internet bir sürü boş bilgiyle dolu.

Kurumsal şirketlerde kimse kimsenin maaşını bilmez. Aynı işi yapan 2 mühendis cok farklı maas alabilir donanimlarina gore. Ortalama başlangıç 5 6 binden başlar 20'ye kadar çıkar. Dediğim gibi, tamamen tecrübe ve donanım meselesi. 25 alan da var. Tabii ki 25 alan adam yeni mezun değil, CV kabarık.

Maaş en son düşüneceginiz şey olsun, önemli olan donanım sahibi olabilmek. Her elini kolunu sallayan bu şirketlere giremiyor. Fark yaratmalısınız. Fark yaratırsınız paranizi da güzelinden kazanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı