Sayfayı kaydırınca piksellerin belirginleşmesi

SiyahLotus

Hectopat
Arkadaşlar monitörde sayfaları kaydırınca, oyunlarda hareket ederken sanki piksellerin renk değişimini görüyorum. Çok değişik bir şey, nasıl anlatılır bilmiyorum. YouTube'da herhangi bir video açıp yorumlara inin ve beyaz sayfada sayfayı aşağı doğru kaydırmaya başlayın, piksellerde sanki hareket ediyormuş gibi. Şöyle bir örnek daha vereyim: Eliniz terliyken telefonun ekranına dokunursunuz ve pikseller parlak gözükür ya, göze batar; aynı onun gibi. Bu her monitörde var mı yoksa sadece ben mi fark ettim?

Monitör ayarlarını sıfırlamayı dene.
Windows içinden de 165 Hz seçtiğinden emin ol.
Ghosting desem 0.5 GtG süresi olan bir monitör yani pek mümkün değil.

Eğer bahsettiğin şeyi videoya çekebilirsen iyi olur. Sayfa aşağı yukarı kaydırırken görüntünün bulanıklaşması vs olabilir. Yani bahsettiğin şey bir sorun mu değil mi anlamak için görmek gerek. Çevrende başkaları varsa onlara göster. Onlar da sorunlu derse garantiye yolla. Başka türlü yorum yapmak mümkün değil.

Monitör ayarlarını sıfırlamayı dene.
Windows içinden de 165 Hz seçtiğinden emin ol.
Ghosting desem 0.5 GtG süresi olan bir monitör yani pek mümkün değil.

Eğer bahsettiğin şeyi videoya çekebilirsen iyi olur. Sayfa aşağı yukarı kaydırırken görüntünün bulanıklaşması vs olabilir. Yani bahsettiğin şey bir sorun mu değil mi anlamak için görmek gerek. Çevrende başkaları varsa onlara göster. Onlar da sorunlu derse garantiye yolla. Başka türlü yorum yapmak mümkün değil.

Hocam kameraya çeksem görüntüden pek anlaşılmaz, yakın çevremden birkaç kişiye gösterdim onlarında direk gözüne çarptı fark ettiler, ama çok önemsemediler fakat benim çok dikkatimi çekiyor. MediaMarkt'dan aldım bana ulaşalı 4 gün oldu iade etsem kabul ederler mi internet sitesinden aldım.

Hocam kameraya çeksem görüntüden pek anlaşılmaz, yakın çevremden birkaç kişiye gösterdim onlarında direk gözüne çarptı fark ettiler, ama çok önemsemediler fakat benim çok dikkatimi çekiyor. MediaMarkt'dan aldım bana ulaşalı 4 gün oldu iade etsem kabul ederler mi internet sitesinden aldım.
Dediğim ayarla ilgili bi ayar vardır illaki. Mesela 0.5 ms özelliğini açan özelliği kapatmayı deneyin, vardır kesinlikle bunla alakalı bir ayar.

Geri
Yukarı