Sayısal 50000'e girmek zor mudur?

HaErSwEcK

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. 10.sınıf öğrencisiyim orta halli bir Anadolu lisesinde okuyorum. Hedefim ODTÜ fizik daha önümde 2 sene var biliyorum fakat içimde bir huzursuzluk oluştu birdenbire. Malum pandemi dönemindeyiz herkes evde okul yok bir şey yok. 9.sınıfta öyle derslere çok abanmadım son gün çalışa çalışa 80 ortalamayla dönemi kapattım. 10.sınfta zaten sınav olmadık. Yani bu sene de aynı şekilde ders çalışmıyorum sınav gibi bir olay olursa son 1 2 gün çalışırım diyorum ki o sınavlarda sorun yok onları yaparım. Fiziğim gerçekten iyidir matematiğim de iyidir kimya eh seviyesindedir biyolojim kötüdür. Sözele bakacak olursak tarih ve coğrafyam 0fır tam anlamıyla 0 türkçem iyidir fakat edebiyatım kötüdür. Önümde daha koskoca 2 sene var sizce sayısalda 50kya girebilmek için neler yapmam lazım seneye çalışmaya başlayım mı nasıl başlayım tecrübeli abiler ablalar cevaplarsa sevinirim.

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. 10.sınıf öğrencisiyim orta halli bir Anadolu lisesinde okuyorum. Hedefim ODTÜ fizik daha önümde 2 sene var biliyorum fakat içimde bir huzursuzluk oluştu birdenbire. Malum pandemi dönemindeyiz herkes evde okul yok bir şey yok. 9.sınıfta öyle derslere çok abanmadım son gün çalışa çalışa 80 ortalamayla dönemi kapattım. 10.sınfta zaten sınav olmadık. Yani bu sene de aynı şekilde ders çalışmıyorum sınav gibi bir olay olursa son 1 2 gün çalışırım diyorum ki o sınavlarda sorun yok onları yaparım. Fiziğim gerçekten iyidir matematiğim de iyidir kimya eh seviyesindedir biyolojim kötüdür. Sözele bakacak olursak tarih ve coğrafyam 0fır tam anlamıyla 0 türkçem iyidir fakat edebiyatım kötüdür. Önümde daha koskoca 2 sene var sizce sayısalda 50kya girebilmek için neler yapmam lazım seneye çalışmaya başlayım mı nasıl başlayım tecrübeli abiler ablalar cevaplarsa sevinirim.
Ben de 10. sınıfım ODTÜ Tarih istiyorum. Fizik ve matematiğin iyiyse sırtın yere gelmez söyleyeyim. Bence fizik ve matematiğin üstüne yoğunlaş, bir taraftan da biyoloji ve kimyanı geliştir. ODTÜ Fizik kazanacağına inan. Moralini hep yüksek tut. Şu dönemde biraz zor ama. :D

Dediğin gibi önünde 2 sene var. 2 senede açıklarını çok kolay kapatırsın. Sayısal dersleri yapabiliyorsun. Sözellerde sıkıntılısın. Biyoloji ezber dersidir. Biraz da yorumlayabilmene bakar. Onu halledersin.

50.000'e girmek zor mu bilemem. Daha henüz sınava girmedim. Fakat çalışan adam istediği sıralamayı yapabilir bence.

Ben 11. sınıfta TYT matematik ve paragrafı halletmiştim. Araya pandemi girdiği için yazın yatmıştım. Eylül'de sıkıca çalışmaya başladım ve açığımı kapattım. Yani son senede inanılmaz bir açığı kapattım. Ama sen şimdiden başla, ileride daha rahat ol. 10. sınıfta yattığım için acısını zor çıkarmıştım. 10. sınıf AYT'nin temelini oluşturuyor.

Ben de 10. sınıfım ODTÜ tarih istiyorum. Fizik ve matematiğin iyiyse sırtın yere gelmez söyleyeyim. Bence fizik ve matematiğin üstüne yoğunlaş, bir taraftan da biyoloji ve kimyanı geliştir. ODTÜ fizik kazanacağına inan. Moralini hep yüksek tut. Şu dönemde biraz zor ama. :D

Genelde bunu söylüyorlar fakat dediğin gibi şu zamanda moral konusu sıkıntı :d

TYT çalışmaya şimdiden başla son seneye 90-100 netlerle girersen çok rahat edersin birazda geometri, biyoloji çalışmaya başla 20k bile yaparsın.

Son düzenleme:
Dediğin gibi önünde 2 sene var. 2 senede açıklarını çok kolay kapatırsın. Sayısal dersleri yapabiliyorsun. Sözellerde sıkıntılısın. Biyoloji ezber dersidir. Biraz da yorumlayabilmene bakar. Onu halledersin.

50.000'e girmek zor mu bilemem. Daha henüz sınava girmedim. Fakat çalışan adam istediği sıralamayı yapabilir bence.

Ben 11. sınıfta TYT matematik ve paragrafı halletmiştim. Araya pandemi girdiği için yazın yatmıştım. Eylül'de sıkıca çalışmaya başladım ve açığımı kapattım. Yani son senede inanılmaz bir açığı kapattım. Ama sen şimdiden başla, ileride daha rahat ol. 10. sınıfta yattığım için acısını zor çıkarmıştım. 10. sınıf AYT'nin temelini oluşturuyor.

Cevabın için teşekkür ederim fakat bu sene çalışmak içimden gelmiyor diyorum ki daha önümde 2.5 sene var şu an çalışsam da düzenli çalılmayacağım için unuturum fakat 11e geçtiğimde ilk başlardan ipleri sıkı sıkıya tutmayı düşünüyorum zahmet olmazsa 11 için kısaca bir çalışma programı önerebilir misin?
Bende aynı şekildeyim 10. sınıf Çanakkale koleji %100 burslu girdim fakat aynı huzursuzluk bende de var.

Yapabiliriz ya dert etmeyelim şimdiden önümüzde çok yol var daha güvenelim kendimize.
Nasıl bir çalışna düzeni yapmalıyım sence bu seneden fazla da kasmak istemiyorum kendimi zaten 11 ve 12.sınıfım çalışarak geçecek bari 10.sınıfım rahat geçsin kafasındayım açıkcası.

Cevabın için teşekkür ederim fakat bu sene çalışmak içimden gelmiyor diyorum ki daha önümde 2.5 sene var şu an çalışsam da düzenli çalışmayacağım için unuturum fakat 11e geçtiğimde ilk başlardan ipleri sıkı sıkıya tutmayı düşünüyorum zahmet olmazsa 11 için kısaca bir çalışma programı önerebilir misin?

Yanlış bir düşünce. Sayısal dersleri kolay kolay unutmazsın. Hatta şimdiden bu konuları bitir, ileride rahat et diyorum ben. Yarıncılar helak oldu derler ya, işte bu ondan.

11'de başlarsan 10. sınıftaki temel konuları görmeyeceğin için tekrar 10'a bakarsın. 10. sınıf tam oturmadan 11'de oturmaz. Zinciri kırmaman lazım. Bunlar hep deneyim, denendi ve onaylandı.

Program kişiye özeldir, sana program oluştursam da uyup uymayacağın muamma. Şimdi sen 10. sınıfı kapat, sonrasına bakarız. Ama 11'de mutlaka paragraf ve matematik çöz. Günlük 20-30 kafidir.

Yanlış bir düşünce. Sayısal dersleri kolay kolay unutmazsın. Hatta şimdiden bu konuları bitir, ileride rahat et diyorum ben. Yarıncılar helak oldu derler ya, işte bu ondan.

11.'de başlarsan 10. sınıftaki temel konuları görmeyeceğin için tekrar 10'a bakarsın. 10. sınıf tam oturmadan 11'de oturmaz. Zinciri kırmaman lazım. Bunlar hep deneyim, denendi ve onaylandı.

Program kişiye özeldir, sana program oluştursam da uyup uymayacağın muamma. Şimdi sen 10. sınıfı kapat, sonrasına bakarız. Ama 11'de mutlaka paragraf ve matematik çöz. Günlük 20-30 kafidir.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

Paragraf ve okuduğunu anlama kolay bu konular için test ve konu anlatımı yerine kitap okuyarak okula hızı ve okuduğunu anlama alanını ilerletirsiniz.

İşin doğrusu 11 sınıfa kadar dersleri anlamak ve temeli ayarlamak önemli 11 kadar ağır çalışmaktan çok konuları anlamak iyice bilmek daha önemli.

Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı