Sayısal bölümünde kalınmalı mıdır?

mertrocky

Decapat
Daha fazla  
11. sinif sayisal öğrencisiyim. Fiziğim gayet iyi diye sayisali seçmiştim ama kimya ve matematikte bayağı zorlandım. Ben de bölüm değiştirmek istiyorum. Aklimda dil bölümü var ama İngilizcem çok çok iyi değil. Orta derecede sozelde ise coğrafyam hariç hepsi gayet iyi. Eşit ağırlık hiç gitmek istemiyorum. Nasıl yapayım sizce?

11. sinif sayisal öğrencisiyim. Fiziğim gayet iyi diye sayisali seçmiştim ama kimya ve matematikte bayağı zorlandım. Ben de bölüm değiştirmek istiyorum. Aklimda dil bölümü var ama İngilizcem çok çok iyi değil. Orta derecede sozelde ise coğrafyam hariç hepsi gayet iyi. Eşit ağırlık hiç gitmek istemiyorum. Nasıl yapayım sizce?

Bence sözel bölümüne geçmelisiniz. Çünkü sayısal matematiğe ağırlık verir ve TYT-AYT gibi sınavlarda fizik, kimya, biyoloji gibi derslerden daha az soru çıkmaktadır. Dil bölümünde İngilizce'ye ağırlık veriliyor, İngilizce'nizi geliştirmedikçe geçmenizi önermemekteyim. Hedefinize hangisi daha yakınsa onu seçiniz ve ağırlığı da kapsadığı bölüme veriniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı