Sayısal derslerin kötü olması ve sınıfta kalmak

• Konuyu başlatan Bal Kabağı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 6B
B

Bal Kabağı

Ziyaretçi
Merhabalar ,

Güngören Anadolu Lisesi'nde okumaktayım, 9. sınıfım. Sayısal derslerimin çoğu berbat geçti? 2. Yazılılarımı ve 2. dönemi iyi geçirsem sizce sınıfı geçer miyim?

Notlarım;
  • Matematik 22 ,
  • Kimya 35 ,
  • Fizik 22 ,
  • Tarih 34 ,
  • İngilizce 94 ,
  • Sağlık 44 ,
  • Biyoloji 63 ,
  • Almanca 67 ,
  • Coğrafya 20-30 (Daha okunmadı ama çok kötü geleceğinden eminim :( )
  • Edebiyat 32.
Baya baya kalacağım gözüyle bakıyorum. Sizce kalır mıyım? 2. Yazılılarda 70 üstü alsam? Yada daha yüksek bir not? :(

Dipnot:

Matematik için ayriyetten tavsiye verirseniz sevinirim, 2 hafta kendimi parçalamama rağmen bu notu aldım. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders çalişmak için çalışma, ders çalısmak Knight'daki gibi koxp u kurup masa başinda oturmak değildir.Ben universiteye hazirlaniyorum yapman gereken tek şey odaklanarak konulari öğrenmek.Birde motive olamıyorsan GriKoç videolarini izle.Umarim yardimci olabilmişimdir. İyi çalişmalar...

Düzenli ders çalış. Sadece sınavda kullanmak üzere bilgi depolama, bir daha unutmamak üzere öğren. Unutma, her dersin çalışma metodu farklıdır. İşini biraz zora sokmuşun ama imkansız değil, düzenli ve doğru bir çalışma ile sınıfını geçersin, sınavlardan her zaman 80 üstü almaya çalış.

Ben bir müzik öğretmen olarak yazmak istiyorum.

Canım benim sakın üzme kendini. Notlarının farkında olman başarıya giden yolun ilk adımıdır. Şimdi kendine ve ebeveynlerine bunu düzelteceğinin sözünü vermelisin.

Orta okulda teog'ta çok başarılı olan öğrenciler bile lise birinci ilk başta çakılma yaşayabiliyor. Ders yoğunluğunun artmasına bir süre uyum sağlayamaman normal. Ancak gayet normal deyip kendini bırakmamalısın. Kendini bugünden düzene sokarsan o notlar düzelir. Evinde geçici olarak bilgisayarını kaldır. Dersle ilgili anlamadığın herşeyi öğretmenlerine sor. Bu konuda sakın çekinme. Konu eksiğin çoksa kurs desteği alabilirsin.

Merhaba, dostum benim. Korkma unutma korkarsan başarman çok zordur, öncelikle korkunu yen. Unutma ki matematik, kimya, fizik, biyoloji ve diğerlerini bize sunan insanlar, sende bir insansın, yani bu dersler uzaydan falan gelmedi :D Senin benim gibileri bulmuş bu dersleri. Benim şuanda eksik konularım yok şükür. Son sınıftayım ve 11. sınıf ortalamam 85.50 küsürdü ve onur belgesi aldım. Şimdi içinden "Sen tabi alırsın lan! Hayvan gibi ders çalışıyosundur lise 1-2-3'te temelin sağlamdır almıssındır, aile ortamın maddi durumun herşeyin benden mükkemmeldir!" diyebilirsin. Açıklık getireyim mi güzel kardeşim. Lise 1 ortalamam 52.50 ve lise 2 ortalamam 53.20 idi yaklaşık böyle bir değerdi, hiç te mükkemmel bir hayatım yoktu açıkcası halen yok :) Ama 3. sınıfa geldiğim zaman kendime "Lan ismet ne yapıyorsun dedim, sen yenilmezsin, sen pes etmeyecek birisisin, korkak değilsin, kaçıp giden birisi değilsin, peki neden bu kadar basit şeylerde başarısız oluyorsun?" dedim. Aslında gerçek te olan şeyde buydu, çok basit şeylerde başarısız oluyordum, az bir emekle başarıyı yakalamak yerine hiç emek vermiyordum. 3. sınıfta az bir emek verdim, sadece çok az bir emek. Okuldan geliyordum ders tekrarı yapıyordum 2-3 saat, sonra soru çözüyordum 3-4 saat oyun oynuyordum sınav haftası ise sınava 2-3 gün kala çalışıyordum konuları baştan sona tekrar edip uyuyordum. Bu şekilde ilerledim bi baktım ortalama tavan yapmış. Bana inanmayan hocalar vardı elbet, hatta birisi arka arkaya 3 kere sınav yaptı bana kopya muamelesi ile :) Doğru yoldan ilerle dostum, sana yanlış diyen çok olucak, yoluna taş koya yolundan alı koymak isteyen çok olucak unutma! Senin tek yapman gereken konuları tekrar etmek. Dünyanın sonu değil ki, kim ne derse desin takma kafana ( Sen elinden geleni yapıyorsan tabi ki) yolunda ilerle. Üstte hocam belirtmiş bilgisayarını kaldır diye. Bana kızmasın lütfen. Kaldırma bilgisayarını kalsın sen konu tekrarı yap sonra aç bilgisayarını kafanı boşalt. Bu arada reklam olmasın ama, hocalara geldik'ten konu çalışabilir, Khan Academy'den konu tekrar edebilirsin. Motivasyon için ise Gri Koç'u önerebilirim. Yolun başındasın güzel kardeşim. Doğru yolu bul ve o yolda ilerle ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı