Sayısal mı, Eşit Ağırlık mı?

ronkanta

Hectopat
Makaleler
2
Evet arkadaşlar, ben 2 gün sonra bölüm seçimi yapacağım. 10 sınıfa gidiyorum. Şu ana kadar dersleri ciddiye hiç almadım, bir de pandemi girdi araya. Tabii bu bir bahane değil. 9.sınıfın 2. doneminden hiçbir bilgim yok ve 10. sınıfın 1 dönemin yarısını biliyorum. Şimdi ben matematik ve fizik yapamadığım için eşit ağırlık seçmeyi düşünüyorum ama meslek imkanı düşük. Eğer şimdi sayısal seçip günde en az 2 saat çalışmaya başlasam eksiklerimi tamamlar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek imkanına göre değil ilgi alanlarına göre bölüm seç. İstediğin alan sayısaldansa sayısala git, EA ise EA'ya. Senin bütün yaşıtlarında zaten bilgi eksiği olacak çünkü pandemi herkesi vuruyor ama yaz tatillerinde ve 12. sınıfta bu eksiklerini kapatabilirsin.

Meslek imkanına göre değil ilgi alanlarına göre bölüm seç. İstediğin alan sayısaldansa sayısala git, EA ise EA'ya. Senin bütün yaşıtlarında zaten bilgi eksiği olacak çünkü pandemi herkesi vuruyor ama yaz tatillerinde ve 12. sınıfta bu eksiklerini kapatabilirsin.

İstediğim meslek sayısal da ama yetiştirememekten korkuyorum.

...eşit ağırlık seçmeyi düşünüyorum ama meslek imkanı düşük...
Meslek seçenekleri pek fazla yok ama rakipleriniz çok daha az sayıda. Bunu da göz önünde bulundurun.

İstediğim meslek sayısalda ama yetiştirememekten korkuyorum.
Hangi mesleği istiyorsan o bölümü seç. Düzenli çalışırsan ortada hiçbir engel kalmaz.

Çalışırsam yaparım, elimden gelenin daha iyisini yapmaya çalışırım diyorsan sayısal seç. 9 ve 10. sınıfta ben de pek iyi değildim ama 11. sınıfı sağlam tutup azıcık da TYT matematik bakınca, 12. sınıf olmadan gayet iyi bir giriş yapabilirsin YKS'ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı