Sayısal Problemleri Anlayabilmek İçin Kitap Önerisi

Merhaba arkadaşlar, Matematikte işlemlerde gayet iyi olduğumu düşünüyorum fakat, iş problemlere gelince ne yapacağımı, ne ile neyi çarpacağımı, kimi neye böleceğimi vs. Hiç bilmiyorum, yani denklem, ortantı vs. Kuramıyorum bir türlü, ayrıca şekil yeteneğimde berbatın bi tık üzeri, birkaç yerde "Sayısal Mantık" kitapları alın diye okumuştum, fakat bir de size sorayım dedim, eğer illa da "sayısal mantık" kitabı almak gerekirse kimi önerirsiniz? Ayrıca bu antrenman yayıncılığın "hiç problem değil" adlı kitabı nasıldır sizce? Onu alsam bu sorunları halleder miyim? Teşekkürler şimdiden...
Hocalara geldiğin problemler videolarını izleyebilirsin, çok yardımcı olacaktır.

Merhaba arkadaşlar, Matematikte işlemlerde gayet iyi olduğumu düşünüyorum fakat, iş problemlere gelince ne yapacağımı, ne ile neyi çarpacağımı, kimi neye böleceğimi vs. Hiç bilmiyorum, yani denklem, ortantı vs. Kuramıyorum bir türlü, ayrıca şekil yeteneğimde berbatın bi tık üzeri, birkaç yerde "Sayısal Mantık" kitapları alın diye okumuştum, fakat bir de size sorayım dedim, eğer illa da "sayısal mantık" kitabı almak gerekirse kimi önerirsiniz? Ayrıca bu antrenman yayıncılığın "hiç problem değil" adlı kitabı nasıldır sizce? Onu alsam bu sorunları halleder miyim? Teşekkürler şimdiden...
Hocam bir ara yüzdeyüz yayınları diye yayın vardı problem kitabı baya kaliteliydi onu deneyebilirsiniz

#2 haklı, okuduğunu ve gördüğünü anlamak için görsel zekayı geliştirmek önemli. Kurgu romanlarını okuyarak kendini geliştirebilirsin. Kriminal romanlar okudukça kitabın sonunu öngörmeyi hedefler yani zihnin olayları, sana verilenleri değerlendirerek bir sonuca varmaya çalışır.

Kitap oku!

Hocam bir ara yüzdeyüz yayınları diye yayın vardı problem kitabı baya kaliteliydi onu deneyebilirsiniz
Bi bakayım hocam Teşekkürler. Araştırayım yorumları iyiyse alacağım.
#2 haklı, okuduğunu ve gördüğünü anlamak için görsel zekayı geliştirmek önemli. Kurgu romanlarını okuyarak kendini geliştirebilirsin. Kriminal romanlar okudukça kitabın sonunu öngörmeyi hedefler yani zihnin olayları, sana verilenleri değerlendirerek bir sonuca varmaya çalışır.

Kitap oku!
Hocam bu dediğine bende katılıyorum, ben aslında kitap okuyorum normalde ama, günde 10-15 sayfa falan sadece. Bu yeterli mi sence? Bu arada, dünya klasikleri ve felsefe okuyorum sadece. Ama dediğini de yapacağım. Senin bi tavsiyen var mıdır? Kitap olarak.
EDİT : Reklam gibi olmasın arkadaşlar ama, benim bir yayıncım var (yani sürekli onun kitaplarını alıyorum sayısal dersler için, patronu falan değilim :D) bu firmanın ismi "Antrenman Yayıncılık" problem sıkıntısı olanlar için yeni bir kitap çıkarmış adı "Hiç problem değil !" diye, bu kitabı aldım, diğer kitaplarda da olduğu gibi ilginç bir öğretme şekli var gerçekten ve çok öğretici bir yöntem bu. İlk başlarda nasihatler de bulunuyor, kitap okuyun, zinde bir kafa ile çözün, pembe dizi izlerken problem çözülmez, vb... gibi. Bu nasihatler bile gerçekten çok doğru. Ben 1 hafta boyunca günde en az 50 sayfa kitap okuyarak yüzde 20lik bi gelişme kaydettiğimi fark ettim. Kitap da ilk başlarda hiçbirşey anlatmadan soru soruyor, buda seni birşey bilmediğin için, anlayamadığın için, sinirlendiriyor, ama uzun uzun düşününce en azından aklına birşeyler geliyor, herneyse daha sonradan anlatmaya başlıyor ve herşey tık diye yerine oturuyor gerçekten. Bu kitabı aldığım için çok memnunum, kitap okumaları dahilinde bu kitabı problem sıkıntısı olanlara şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı